Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki hátszéllel jelentkez...

Ha valaki hátszéllel jelentkezik egy állásra, minimum egy interjúra behívják?

Figyelt kérdés

Van fogalma az álláshoz tartozó követelményekről, és nincs is sorozatgyilkos feje.

Ha jól, meggyőzően adja elő magát akár fel is vehetik.


Avagy, ettől függetlenül lesöpörhetik ugyanúgy az asztalról mint Jóska-Pista jelentkezését?


febr. 7. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ mekkora a hátszél. Ha csak a cégnél dolgozó takarítónő másodunokatestvéréről van szó akkor természetesen lesöprik, ha a főnök fia vagy valami kormányközeli ember rokona akkor még a s*ggét is kinyalják interjún.
febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdés mi a "hátszél"

Ha valaki beajánlja, akkor ha jól tudom annyi a megkötés, hogy első interjúra be kell hívni, nem dobhatják ki CV alapján.

Nekem volt olyanom is, hogy hatalmas hátszelem volt. Gyakornok voltam a cégnél, de szerettek volna átvenni teljesbe, csak még tanultam, viszont diákként sem tudtak foglalkoztatni, mert más országban voltam diák. Ez pár hónappal a munkaviszonyom befejezése után megváltozott, így még hónapokkal később visszavettek. Hirdettek csak nekem állást, interjúznom nem is kellett csak a volt főnökeimmel megbeszéltük a részleteket meg a HR megkérdezte mennyit kérek. És próbaidő nélkül, számomra nagyon kedvező feltételekkel azonnal felvettek.


Persze ez egy kiérdemelt hátszél. Gyakornokként odatettem magam. A gyakornoki pozícióra annak idején rendesen interjúztam meg ilyesmik, nem volt belsős kapcsolatom.

febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Cége válogatja, egyébként igen, ahova beajánlottak (ott dolgozók) oda be is hívtak. Most összerakva a képet, lehet, hogy tényleg "csak" ezért, ugyanis egyáltalán nem voltak rám nyitottak, nem úgy viselkedtek velem az interjún, mint potenciális jelölttel, és még visszajelzést sem adtak a végén. Szóval egy fölösleges időhúzás volt.

Egyetlen-egy esetet kivéve, ahová nem is jelentkeztem, megvártam, míg beajánlanak. Egy héten belül behívtak és még aznap este ajánlatot is kaptam.

Nyílván ha be se hívnak, nem jutok el idáig.

febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utsó akk volt előtted olyan aki nagyobbat villantott!
febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet! Ez az egész csak egy kötelező kör volt nekik, több helyen is, a 'normál' jelentkezőkből szépen kimazsolázták a nekik tetsző jelölteket, majd választottak egyet.

Ahogy az ellenpéldám kapcsán is később megtudtam, hogy nem is nagyon volt ott és akkor más épkézláb jelölt.

Tehát nem az ajánláson áll vagy bukik a dolog.

febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy hátszél? Nekem az összes eddigi munkahelyemen volt olyan program, hogy ajánld be az ismerősöd, és ha felvették, még pénzt is kaphattunk érte. Ez persze semmire nem volt garancia, volt olyan, hogy be sem hívták az illetőt.

Ha a főnök fia, akkor behívhatják, hogy ne legyen nagyon átlátszó a dolog, de akármit is mond, nyilván fel fogják venni.

febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyszer volt olyan, hogy kifejezetten odahívtak egy céghez dolgozni.

Egy formális HR-es interjú volt csak.

febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!