Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cég bruttó 700-900K...

Ha egy cég bruttó 700-900K közötti MEGBÍZÁSI szerződés alapon ajánl fizetést, akkor mennyi lehet alkalmazotti formában?

Figyelt kérdés

Tehát határozatlan idejű, de megbízási szerződési formában alkalmazna.


Viszont szavakban mégis nyitottak lennének, hogy alkalmazotti formában dolgozhassak.


Mekkora lenne reálisan a differencia?


Milyen pro, contra oldalak vannak?



febr. 10. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mindegy, hogy milyen terület, munkakör stb és mennyi a munka.

Ha ez burkolt foglalkoztatás lenne, márpedig elsőre annak tippelném, akkor itt a legkisebb gondod a kérdésbeli feltételezés lesz.

febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljes költséget veszik alapul.

Felét-kétharmadát adják alkalmazottként.

febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Viszont szavakban mégis nyitottak lennének, hogy alkalmazotti formában dolgozhassak."


Téged rendesen át akarnak verni.

A megbízásos jogviszonyban nem köti őket egy nyűgös munkaszerződés felmondás esetén stb.

Viszont azt szeretnék hogy a főnök ossza be munkaidődet és ő ugráltathasson mint egy alkalmazottat.

febr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3: magamban ki is zártam, hogy belemenjek. Jeleztem előre, hogy alkalmazotti formában érdekel.


Viszont ezért a kérdés, mert kíváncsi vagyok így milyen fizetési ajánlatra számíthatok.

febr. 11. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem ajánlatra kell számítani hanem megmondani mennyibe kerülsz és ha nem fogadják el akkor viszlát.
febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Igen ez a tipikusan naív ember hozzáállása. Majd ők ajánlanak egy jó magas fizetést. Ha mégsem akkor megelégszem az alacsonyabb bérrel és majd bizonyítok aztán kapok egy jó nagy emelést.

Mindkét koncepció hibás.

Ha azért kell az állás mert jövő hónapban nem tudod kifizetni a villanyszámlát akkor sajnos nincs mozgástered.

Ha váltani szeretnél akkor be kell mondani azt az összeget amiért szívesen dolgoznál és el kell engedni a céget ha nem akar annyit fizetni. Addig vagy alku pozícióban amig nem írtad alá a munkaszerződést.

febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5,6: nem tudom ezt hogy sikerült így tovább költeni...


Egy szóval sem mondtam ilyet, sem azt, hogy nem mondtam fizetési igényt...


A kérdésben meg amúgy nem ez szerepel. Nem tudom minek félrevinni a témát.


A kérdésre épkézláb válasz alig volt, azaz: mekkora lehet a differencia a kettő között pénzügyileg?

febr. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!