Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4 év és 9 hónap van összesen...

4 év és 9 hónap van összesen be dolgozva És 31 éves vagyok Így is fogok kapni majd nyugdíjt?

Figyelt kérdés
febr. 12. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem úgy rémlik, mintha min. 20 ledolgozott év után járna csak az öregségi nyugdíj..
febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Az éves nettósított jövedelmeid valorizált, osztónapokkal súlyozott átlagának degresszált összege és a szolgálati idő alapján meghatározott százalékos együttható szorzatát kapod havonta, de legalább a minimumnyugdíjat fogod kapni a nyugdíjba vonulásodkor, ami a nyugdíjkorhatár betöltésekor lehetséges legkorábban.
febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

15 évtől résznyugdíj.

20 vagy 25 évtől teljes.

Betöltött 65 év.

febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
1: Igen, de nem muszáj ledolgozni, hanem lehet fizetni a "járulékot", azt kell annyi évig fizetni.
febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

4-es: hogy érted ezt, hogy fizeti, ha nem dolgozik? Milyen járulékot és hogy?


(Mert ugye az nem az, amit havonta fizet a munkanélküli egészségügyi hozzájárulás címén.)

febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: Szolgálati évnek hívják, nem ledolgozott éveknek.

Pl. van, akinek az egyetemi évek, munkanélküli évek is beleszámítanak, mert az is szolgálati év.

Amikor nem fizeti utánad senki a TB-t, most már eü. adót, akkor neked kell.

Be kell menni a NAV-hoz szerződést kötni velük, és fizetni az eü. adót.

Szerződhetsz úgy is, hogy a nyogdíjat is fizeted, és akkor szolgálati időd van addig.

Nem kell, hogy fizetésből vonva legyenek ezek befizetve, az államkassznak tök mindegy, honnét van, csak fizetve legyen.

febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy szolgálati időt csak akkor tud vásárolni, ha maximum 5 éve hiányzik.
febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Elképzelhető, nem tudom.
febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6: én sosem hallottam még erről, hogy valaki kvázi megveszi a szolgálati időt, ez érdekes!
febr. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9: Igen, érdekes.:)

Én is akkor hallottam róla, mikor bementem a NAV-hoz, mert én kellett fizessem a(z akkor még) TB-t, és bent lehetett csak elintézni az ügyfélszolgálaton. Ott mondta az ügyintéző.

febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!