Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapok-e álláskeresési járadéko...

Kapok-e álláskeresési járadékot akkor is, ha nem azonnal igényelem meg?

Figyelt kérdés

Terv szerint ez év szeptemberében kezdek újra dolgozni (most március elején hagyom abba), addig a mentális egészségem miatt szünetet fogok tartani (rendelkezem elég tartalékkal, így ez nem akadály).

Az elmúlt 3 évben van elméletben 28 hónapnyi biztosítási időm, tehát erre elméletileg jár a járadék. Habár nem lenne feltétlenül szükségem rá, de ha van ilyen lehetőség, ki szeretném használni.

Ha nem azonnal igényelem meg a felmondásom lejárata után (munkaviszony megszűnése), hanem pár héttel, az jelent bármi akadályt vagy semmi jelentősége sincs?



febr. 15. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

45 napig passzív módon jár a tb ellátás. Ezután vagy saját magadnak kell fizetni a járulékot vagy pl. alláskeresési járadékra való jogosultság esetén a biztosítási jogviszony is helyre áll.

Tehát érdemes várnod az álláskeresési járadék kérelemmel, mivel így kétszeresen ki tudod használni a 45 napos türelmi időt.

febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk csak augusztusban igenyeled, akkor a 21 julius kiesik a vizsgalt idoszakbol. Ha akkor meg nem volt munkad akkor igazabol nem befolyasol semmit hogy nem egybol veszed igenybe.

Viszont erdemes megfogadnod amit az 1es irt.

febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezzel összefüggésben, ha felajánlanak valamilyen állást ez idő alatt, azt nekem kötelező elfogadnom (illetve mennem bárhova ezzel kapcsolatban)? Vagy ha nem fogadom el, akkor is jár max 90 napig és utána viszlát?
febr. 15. 11:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Kicsit értetlen vagyok, mit jelent, hogy kétszeresen ki tudom használni? Az első 45 nap érthető, a másodikat nem értem viszont.
febr. 15. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Max 90napig igy sem jar, hisz kb 850napod van ami 85napnyi ellatast jelent.

Ha felajanlanak munkat kotelezo elmenned a munkaltatohoz aki majd eldonti hogy alkalmaz e vagy sem. Te csak alapos indokkal utasithatod vissza kulonben felfuggesztik a folyositast.

febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztositott vagy allaskeresesi jaradek alatt.
febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
febr. 15. 11:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Tapasztalatok alapján gyakran ajánlanak munkát vagy nem? Olvastam olyanokat többet is, hogy nem is ajánlottak semmit és csak kapta a járadékot, míg mások ugyanezt írták, mint #5.
febr. 15. 11:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan egy olyan regioban ahol tobb a munkalehetoseg ott valoszinubb hogy ajanlanak mint egy munkaszegeny regioban
febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kicsit értetlen vagyok, mit jelent, hogy kétszeresen ki tudom használni"


Én sem igényeltem azonnal az ellátást pontosan azért, hogy ha kell is, minél később kelljen fizetnem magam után egészségügyi szolgáltatási járulékot (TB). A munkaviszony megszűnése után maximum 45 napig jár még az ingyenes egészségügyi ellátás. Ha addig nem keletkezik biztosítási jogviszony, akkor fizetni kell a járulékot. Minden biztosítási jogviszonyt követően annyi napig nem kell fizetni járulékot, ahány napig a megszűnt biztosítási jogviszony fennállt, de maximum 45 napig.


Mivel az álláskeresési járadék folyósításának időszaka is biztosítási jogviszonynak számít, ezért annak lejárta után is van még úgymond passzív időszak (nem kell fizetni járulékot). Így tudod kitolni a járulékfizetést minél későbbre. Én is ezt tettem, mivel majdnem 6 hónapig nem találtam megfelelő állást. A fentiek által nem fizettem hónapokig a járulékot. Sokkal rövidebb ideig. Játszottam a passzív időszakokkal úgy, ahogy nekem a legkedvezőbb volt.

febr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!