Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik az az ország (vagy...

Melyik az az ország (vagy országok) ahol a legkevesebbet kell dolgozni munkaidőben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem hajtanak munka közben. Hanem lehet közben kávézgatni, nem bántanak ha leülök telefonozni meg ilyesmik.


Magyarországon ha privát helyen dolgozik az ember, akkor nagyon hajtják. Ilyen szempontból én nem láttam különbséget Svájc és Magyarország között. Emlékszem egyszer 10 órán keresztül légkalapácsolnom kellett nyáron a Napon az ötven kilós géppel a betonkemény budai sziklában. Majd amikor pár percre megálltam letörölgetni az izzadságot magamról, akkor rámszóltak "A kalapács az menjen örökké!"

Igazából egyedül csak állami helyeken nem megy a hajtás, legalábbis ezt tapasztaltam. Erre a legjobb példa a Parlament. Az is egy állami intézmény és vannak, akik hónapok óta sem mennek be dolgozni.


Akkor van Svájc, ahol szintén ki van percekre számolva, hogy ténylegesen gyorsan nagyon dolgoznod kell.

Angliáról viszont hallottam, hogy ott egyesek késve érkeznek be, nem csinálnak semmit munkaidő közben. Viszont ez kizárólag az angolok esetében igaz, aki külföldi annak dolgoznia kell.


De kinek milyen tapasztalatai vannak más országokról?

Melyek azok az országok, amik a magyar privát cégekhez és Svájchoz állnak közelebb, illetve melyek azok amik inkább ilyen magyar állami kb mávos, magyar posta stb szintű munkamorálosak?



febr. 15. 22:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretek dolgozni. Ennyi.


Anti-protestáns vagyok, mivel ugye Luther Márton mondta, hogy "Az ember van a munkáért"

Viszont az én életfilozófiám, hogy "A munka van az emberért"


Ezért szeretnék kivándorolni olyan országba, ahol ilyen "éjszakai recepciós egy elhagyatott helyen" típusú munkahelyen "dolgozhatok" (nyelv nem gond, így is beszélek hatot)

febr. 15. 22:32
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Magyatországon is van bőven ilyen hely általában az állami szféra bár a privát szektorban is akadnak. A volt munkahelyem is közel volt ehhez még a szocialozmusban épült, szerintem minél régebbi a szervezet annál több az ilyen léhűtő pozíció, ember...
febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Három munkahelyem volt eddig:

Egy állami szféra, ahol igazából baromi jól fizettek, pláne a munkamennyiséghez képest. Egy hónap alatt vagy 6 könyvet olvastam ki munkaidőben. 5-en voltunk egy munkakörre, nem is értettem minek vettek fel ennyi embert, és miért nem spórolnak inkább a béren.

Második egy német cég, alapvetően tartani kellett a rövid határidőket, szűk látókörűek voltak nagyon. Ha valamit elhatároztak, annak az ellenkezőjéről még példákat mutatva se győzted meg.

Harmadik egy olasz cég, itt aztán se határidő, se nyomás. Amikor készen vagy a feladattal, akkor tovább adod. Viszont nem élnek vissza vele az emberek, becsülik, hogy ilyen szabadságot kapnak, és egyszer-egyszer kihasználhatják anélkül, hogy a főnök szólna bármit.

Szóval ebből kiindulva az olaszok, spanyolok szerintem ilyenek. Pláne, hogy ledőlnek ebéd után pihenni és feltöltődni a délutáni munkára.

febr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van ilyen munkahely, több mérnök ismerősöm van, hogy heti 2-3 órát dolgozik (+10 óra megbeszélés).


Az más kérdés, hogyha így állsz a munkához kevésbé fog nőni a fizetés, de meg lehet élni.

febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha te tényleg beszélnél 6 nyelven akkor már rég jó munkahelyed volna.
febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Lehet hogy te yleg beszél hát nyelvet,mondjuk ha ukrán magyar akkor ukrán,magyar orosz egyből három angol német meg még valami..vagy román,annak a francia,spanyol hasonlók nem olyan nehezek. nem C1 szintűt kell érteni,hanem lehet két mondatot tud,és már azt hiszi beszéli...Svájcban tényleg lehetett,én is éltem kint sokáig (igaz mérnökként) de hajtás az van,plusz alap a nyolc és fél óra,erre ejon még az ebédszünet.


Szerintem itt nem fogsz érdemi választ kapni. Országok nem hiszem,inkább munkakörök,ahol el lehet lebecolni. És persze cég függő. Ismerek portast, aki 24 órázik,de ez alatt alig dolgozik,olvashat,tervezhet sőt alhat is ha úgy van. Minden országban van szerintem ilyen. Családot ilyen mentalitással be alapíts,de ez már halk,zárójeles magánvélemény.

febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kb B1 szinten beszélek. Kivéve az angolt, mert az közel C1.


Egyébként meg csak azért mert valaki beszél nyelveket még nem lesz jó munkahelye, senki sem fog sokat keresni csak mert több nyelven beszél. Vannak a kólszenterek, de ott sem magáért a nyelvtudásért kapod a fizetést, ott van egy konkrét munka (pl IT support) és ennek csak egy mellékes velejárója, hogy amúgy másik nyelven van. Ez a mítosz amúgy Magyarországon van, hogyha ismersz egy nyelvet akkor hasra kell esni és hűde milyen jól fogsz keresni. Alapból egy rakás afrikai migráns is alapból úgy érkezik, hogy beszél 4-5 nyelvet, mégsincsenek agyonfizetve.


#6


Melyik kantonban éltél Svájcban?


Egyébként nem tudom mi köze ennek a családalapításhoz. Pont ezért szeretnék minnél kevesebb energiát elpazarolni munkával, hogy több maradjon majd a családra. Igazából azt látom, hogy azok akik a legtöbb idejüket és energiájukat a munkájukra fektetik, azok akik negyvenes éveikre is egyedül vannak család nélkül, mert tulajdonképpen elpazarolták az egész életüket a munkával.

febr. 16. 12:29
 8/15 anonim ***** válasza:

5. Solothurn


Figyelj,Pubi nekem nem kell magyarázkodni...bocs de nem is olvastam végig mert nem érdekel. Írtam valamit,ha nem értesz egyet skip. Ez ilyen egyszerű.

febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó,bocs,bunkó voltam most...így már érthető én valamiért egy melós vizionalizaltam,aki semmi mást nem akar csak heret vakarni egész nap...így már érthető de attól tartok nagyon kevés az olyan ország,ahol alig kell dolgozni és el is vagy anyagilag..nem is tudom létezik e ilyen és ha létezik is,szerintem oda születni kell. Nem tudom milyen közegben dolgoztál Svájcban,én több helyen is a sok év alatt,és csak emgerositnai tudom amit az összes bevándorlót hallottam: nekünk többször olyan keményen kell dolgozni,mert nem vagyunk svájciak. A svájci csak a felszínen befogadó. Külföldi maradsz örökre.
febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Édesanyám egy viszonylag ritka nyelvet beszél, ezzel kapcsolatosan el is ment egy call centeres interjúra, ahol azt mondták, hogy nettó 600-at keresne. Szerintem az már nem rossz pénz, tekintve, hogy más végzettség nem kellett volna oda. De tény, hogy az, ha németül-angolul beszélsz, már alapnak számít, nem fizetnek meg kiemelkedően. És akkor sem, ha olyan nyelvet beszélsz, amihez a cégnek egy fikarcnyi köze sincsen.

Aki a munkájába fekteti az összes energiáját, azt úgy hívják, hogy karrierista ember. Igen, nekik az a cél, hogy fejlődjenek, hogy többet keressenek, hogy nagyon meg legyenek becsülve. Az ilyeneknek általában nincs idejük a családra, elmenni a gyerek meccseire, mert még akkor is meetingen ülnek. Őket viszont ez élteti, aminek az lesz a vége, hogy a kedves feleség vagy tűr a hazahozott pénz miatt, vagy elválik, mert megelégeli a helyzetet. Viszont nem tudnék haragudni erre a gondolkodásmódra sem, mert valakinek tényleg ez az életcélja, és előrébb van, mint a családalapítás.

febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!