Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Németországban dolgozni...

Megéri Németországban dolgozni 1600euroért, amiből a szállás 400euro?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas benne azért kérdezem. Kinn hogy mozognak az élelmiszer árak a napi használati cikkek tisztítószerek? Félre lehet tenni ezek mellett? El vállalnátok ennyi pénzért?

febr. 18. 17:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a célod és hogy akarsz itt élni, mire akarsz költeni, autót veszel-e...stb...De ha az 1600 bruttó, akkor az kb a minimálbér, az kb itt nulla. de 1200 euró nettóból meg lehet élni, de nagyon alapszinten.
febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
én postásként kapok 2100 nettót és ez már alsó, xar fizetésnek számít.
febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Elég karcsú. Én német cégnek itthonról dolgozva kapok 4200-at.


Élelmiszerárak sima boltban amúgy nem drágábbak, mint itthon, a szolgáltatások (beleértve a vendéglátást is) viszont jóval drágábbak.

febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
hülyének is megéri
febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell am ott sem az első helyen ott ragadni. Ki mész, egy fél évet gyakorlod a nyelvet hogy jobban menjen gyakorlatiasabban aztán kereshetsz jobb melót is. Ha jol értem akkor szállás kifizetése után marad 1200 euród ami kB 400 ezer Ft. Kaja hasonlo árban lehet mint itthon , de a szolgáltatások drágábbak. Ugródeszkának jó lehet.
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobb mint az alföldon 250 ezret keresni..
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Németországhoz képest nem túl sok.Nyilván több mint amit otthon keres az ember.
febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi pénz még magyarban is szar fizetésnek számít...
febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt nem írtam oda, hogy nettó 1600euro. Az tervem az lenne igazából, hogy félretenni autót venni kicsit jobb életszínvonalat teremteni, mert itt benn albérlet mellett elég nehéz. Régóta gondolkodom már rajta, hogy lépjek, csak tartok tőle, mert nem akarok csalódni így inkább először információt gyűjtök. Köszönöm a válaszokat.
febr. 18. 19:06
 10/21 A kérdező kommentje:
*a tervem
febr. 18. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!