Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy értékes...

Mennyit keres most egy értékesítő?

Figyelt kérdés
Kijött az idei HAYS salary guide, amiben minden évben felmérik a munkaerő piacot és a béreket. És az a szám jött ki, hogy értékesítői pozícióban jelenleg a minimum fizetés Magyarországon nettó 345.000 Ft. (Nem egészen értem, mit jelent a minimum pontosan, még nem olvastam el az egész tanulmányt.) Az átlag pedig nettó 412.000 Ft. Én jelenleg 6. éve dolgozom értékesítőként (a mostani helyemen 4 éve). Elég összetett a munkám, nem csak vevőket szolgálok ki, hanem beszállítókkal tárgyalok magyarul, angolul, rendelek, számlázok, weboldalt, céges social médiát kezelek. 260.000 Ft nettóban a fizetésem, több mint két éve volt legutóbb emelés, és most sem akarnak emelni. Már szóltam, hogy el fogok menni a cégtől emiatt. Viszont érdekel, hogy akik értékesítői pozícióban dolgoznak jelenleg, azok mennyit keresnek? Reális adat ez a 345? Vidékiek és fővárosiak tapasztalata is érdekel.

febr. 22. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
(Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy diplomás végzettségem van, de nem ebben a szakmában. Csak azért írom, mert nyilván ez is valamelyest számít a bérezésnél.)
febr. 22. 11:51
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Értékesítőként csak akkor érdemes állásban, alkalmazottként elhelyezkedni, ha az ember nem jó abban, amit csinál. Órabérben el lehet lébecolni bárhol.


Ha valaki profi értékesítő, akkor kizárólag vállalkozóként vagy tisztán jutalékos rendszerben. Így a jövedelmi határ a csillagos ég.

febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

A hays az egyáltalán nem valós, viszont a 260.000 ft mind beszerzésre, tárgyalásra, kommunikációra nagyon kevés.


Azért az sem mindegy, milyen értékesítő, nem mindegy, hogy az ember havi több 10 millió forgalmat generál vagy egy termékátadó, kiszolgáló személy egy boltban.

febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hangszerekkel foglalkozunk, elég speciális tudás kell hozzá, hangszertudás és magas szintű termékismeret. Tehát nem csak egy eladótérben állok és szolgálok ki, hanem nagyon sokrétű a munka, nagy felelősséggel jár, és nagy értékű ügyeket intézek. Kevésnek érzem már régóta, ezért is váltok. (a főnökök szerint ebben a világban örülni kell, ha egyáltalán van munka. :))) )
febr. 22. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Barátnőm 900at kap alapbérnek, plusz jutalék(Bp).

Gyengébb hónapokban szinte semmi jutalék de évi 2-3 alkalommal dupla fizut hoz haza, olyankor ő állja a randikat.

febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, hogy a hangszereken mekkora a lóvé és mennyire éri meg.


Ha csak 1-2 pár ezer ft-os furulyáról van szó, meg nem hiszem, hogy tolonganának a több milliós zongorákért.

febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, az, hogy nem tudtad értelmezni még azt a dokumentumot sem megmutatja miért kapsz annyit amennyit.
febr. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!