Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondanátok? Sürgős!

Mit mondanátok? Sürgős!

Figyelt kérdés

Bevállaltam egy idénymunkát anyagi okok miatt, amit tényleg csak rövid távra terveztem. A főnököm viszont hosszú távra keresett valakit, és eddig még nem mertem megmondani hogy én legfeljebb csak a nyári idényre maradnék. Jövő télre már nem szeretnék itt maradni, de már hülyén jönne ki ezt most bevallani, viszont akinek a helyére felvettek, ő már nem tud sokáig maradni. Utálok hazudni és úgy érzem, cserben is hagynám őket ha halogatnám elmondani hogy csak néhány hónapig maradnék, viszont muszáj lesz egy jó indokot mondanom hogy ne rontsak ezen a helyzeten.


Ti milyen indokot mondanátok, hogy miért nem tudnátok jövő télen is egy adott munkahelyen dolgozni? Én is tudom, hogy rossz dolog hazudni, de nagyon jól jön most kis időre az a pár hónapnyi itt keresett pénz, de közben emészt a bűntudat.


Köszönöm előre is, ha valakinek hasznos ötlete lenne!



febr. 24. 18:04
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Egyébként vendéglátóipari idénymunka külföldön, semmi szaftos :D

A valós okot hogy miért nem maradnék egy idénynél tovább, semmiképp sem mondhatom el, különben fel sem vettek volna valószínűleg.

Milyen jó kifogást tudnék mondani helyette?

febr. 24. 18:12
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Nemváltoztató műtétre kell a pénz és addigra pont meglesz.
febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Ausztriában nyilván.Haver is így volt.Azt mondta megy a következő szezonra otthonról meg küldött egy mailt hogy nem vállalja. Ennyi,következménye nem lesz.

Gondolom ki is jelentenek.

febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

18:29-es: pont ezt akartam volna elkerülni. Sajnos az egész munkahelyen egyetlen ember végzi azt a munkát amire munkaerőt kerestek, és már kérdezték is emiatt hogy akkor biztos tudok e hosszútávon maradni.

Ha többen lennének rá alapból és egy csak kicsit fájna nekik a mínusz egy fő, én gond nélkül megcsinálnám amit ajánlottál, amíg nem jöttem ide, igazából úgy is terveztem. De ennyire kitolni velük egy ilyen helyzetben viszont már nem lenne pofám...

febr. 24. 18:37
 5/28 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam amúgy, hogy előre szólnék, hogy úgy alakult hogy mégis csak nyár végéig tudnék maradni és tovább nem, és akkor még lenne idejük átgondolni hogy az jó-e nekik, vagy keresnek valaki hosszabb távút akinek még lenne ideje leváltani a régit.

Csak ezt nem tudom, hogy mit mondjak, miért nem tudok tovább itt lenni...mit tud az ember otthon télen hónapokig csinálni amit előre be is tervezett? :D

febr. 24. 19:07
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Családi okok miatt nem tudod tovább vállalni, nem szeretnél róla beszélni.

Nem kell túlgondolni, ez csak egy munkahelyem, majd felvesznek valaki mást.

febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! Eddig nekem is ez volt a legjobb gondolatom, csak nem hangzik szerinted furcsán hogy pont jövő téltől fognak jönni a családi okok? Vagy ez csak nekem lenne furcsa?
febr. 24. 19:43
 8/28 anonim ***** válasza:
*sóhajt
febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Csak neked furcsa. Nem kell ezen ennyit agyalni. Családtagnak balesete volt, jelenleg kórházban van, néhány hónap rehabilitáció után hazaadják, és ápolnod kell majd. Ha esetleg el is akarod mesélni a sztorit.
febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem szeretnél maradni? Rosszul fizet és találtál egy sokkal jobban fizető állást, ahol megszakadni se kell? Esetleg el kell utazni családi okok miatt?


Minderre nyugodtan hivatkozhatsz ha jó kapcsolatban vagytok, és ha rálicitál, meg akar tartani lehet, hogy tőle is kapsz egy vonzóbb ajánlatot. Örülni természetesen semminek se fog, ezért kar azon agyalni mit hazudj.

febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!