Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő közgazdászként Budapeste...

Kezdő közgazdászként Budapesten a nettó 500 ezer forintos fizetést hol lehet megkapni?

Figyelt kérdés
Van ilyen cég vagy iparág? Nemzetközi gazdálkodást végeztem levelezőn és van már munkatapasztalatom, de nem közgazdászként, hanem más területen, illetve logisztikai pályán. 26 éves vagyok.

márc. 1. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem sehol. Vagyis attól függ mi neked a közgazdász? Ha valójában pénzügyi elemző, aki modelleket készít, programozik, erős matematikai háttere van (pl matematikus vagy olyan tudású), akkor lehet, de szerintem egy "sima" közgazdász kezdőként nem keres ennyit, pláne nettóban, adókedvezmény nélkül...
márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Álmaidban :) :) :)
márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha lány vagy akkor of-en megtudod keresni ezt.
márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Milyen munkakorben? A kozgazdasz egy vegzettseg.
márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
McKinsey
márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban van tudásod és nem csak valami értéktelen fiszfasz képzést végeztél csökkentett matek oktatással, valamint rendelkezel a területhez kapcsolódó domain-specifikus és technikai tudással (pl: python, SQL, PowerBI stb...) akkor lényegében bármelyik multinál megadják. A barátnőm például matematikus BSc és alkalmazott közgazdaságtan MSc után helyezkedett el Data Scientist pozícióban br 850k fizetésért + juttatás, mivel csak 23 éves és jogosult SZJA kedvezményre így a nettója 640 000.


Mondjuk azt hozzáteszem, hogy ő már szerzett releváns tapasztalatot az egyetemi tanulmányai mellett gyakornokként és a végzettsége sem ilyen kamu büfészak mint pl a nemzetközi gazdálkodás, hanem van valódi piaci értékük.

márc. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Nettò 400 a reàlis kezdőkènt, BP-n.
márc. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Lepontozhatsz itt mindenkit, attól még nem egy reális elvárás ez a fizetés. Én most keresek ennyit 4 év tapasztalattal (igaz, közepes méretű cég és nem igényel nyelvtudást), de pl. Big4-nál se fizetnek ennyit 2-3 év tapasztalat alatt.
márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy nem teljes listát tudok írni, nem lesz benne minden munkahely, ahol lehet kezdő nettó fél millát kapni. Ez mellesleg nem olyan nagy szám emellett az infláció mellett, mostmár jellemzőbb hogy megadják, mint pár éve. Természetesen az alább felsorolt cégeknél van olyan eset, hogy nem kapod meg a nettó felet, de tapasztalatom szerint ha bekerülsz, nagy eséllyel meg tudod kapni.


Befektetés - Diófa, Concorde, Hold

Stratégiai tanácsadás - BCG, McKinsey, IFUA, EY P

Pénzügyi tanácsadás - Deloitte

Adattudomány/gazdasági adatelemzés - MSCI, Morgan Stanley Fixed Income osztály


MOL-t és NER cégeket is érdemes lehet megpróbálni, ha nincs problémád az egészségtelen szintű hierarchiával.


Mindenhonnan vannak ismerőseim, ha érdekelnek részletek, üzenetben szívesen válaszolok.

márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!