Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bizonyos területeken miért...

Bizonyos területeken miért erőltetik annyira a nőket, amikor a többségük nem akar ilyen területen dolgozni?

Figyelt kérdés

Én multinál dolgozom, mérnöki területen.Van két külföldi vezető, akik nagyon nyomják (próbálják) a nőket.

Például helyettes kinevezésénél az volt a fő kritérium,hogy nő legyen.Más kb nem számított.

Ebből voltak azért konfliktusok is, cégen belüli váltások, felmondások, ugyanis a hölgy teljesen inkompetens.A papírja megvan, meg nő.Körülbelül ennyit tud.



Én nem is értem,hogy miért erőltetünk ilyen területeket a nőknek, amikor a többségük egyáltalán nem akar ilyen helyen dolgozni.Ha csak a multis világot nézzük, akkor pénzügy, számvitel, HR, markering.Ezeket a területeket nagyon szeretik például és sokuk jó is benne.


márc. 9. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Általánosságban tolják a nőket az "egyenlőség jegyében". Nálunk ki is mondták, hogy az a cél, hogya vezetőség 50%-a nő legyen a jelenlegi 20% helyett (persze a boardban egy nő sincs, director szinten kb. 10%... ott ez nem gond valahogy) Ezt én kicsit nehezen értelmezem, hiszen az egyenlőség pont azt kéne jelentse, hogy A és B jelölt között csak az alkalmasság dönt, nem az, hogy melle vagy farka van...
márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Általában rosszul elsülő kísérletek a férfiak hagyományos előtérbe tolásának ellensúlyozására. Persze, ha valaki csak emiatt kap lehetőséget, és nem tud élni vele, az látványosan rossz példa, és többet árt, mint használ. Nem csak az adott munkaterületnek, a célnak is.
márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

el kell játszani, hogy a nők hasznosak, mert egyre hangosabbak social median

majd megunják

márc. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Életemben nem láttam még olyat, hogy bárhol is tolták volna a nőket, sőt. Mindenhol el vannak nyomva. Ja bocsánat, van kivétel, az Onlyfans.
márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Azért az, hogy valahol egy valaki benyomott valakit csak azért mert nő, még nem lesz általános. Pont az ilyen esetek ássák alá a nemek közötti szakadék lebontását.
márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Feminizmus.Lényegében a férfiak elnőiesítése és a nők elférfiasítása a cél.A munkanélküli vagy alacsony beosztású férfi kiszolgáltatott,elveszti vezetői szerepét,tökéletes a társadalom szétrombolására,egy belülről rohasztó népirtással van dolgunk.
márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Túlzásba viszik a munkahelyeden, itt pedig a kommentelők a másik szélsőség.


Nálunk is vannak nők, ám megfelelő személyiséggel és tudással rendelkeznek. Nem vesznek fel akárkit.


S ők tényleg jók abban, amit csinálnak.


A legtöbb munkahelyen csak felveszik az embert, nem merülnek el részletekben, csak legyen ember.


Ez viszont sok helyen gondot okoz. S jelen van ez kortól, nemtől függetlenül!


Vannak adott körökre alkalmatlan nők és férfiak is.


Az, hogy a te munkahelyeden nem válogatják meg a személyeket, tudásukat... Ott a hellyel van gond, azon belül is a főnökségnél.


Vagyis kedves feletteseid a probléma forrása első sorban, s gondolom férfiak is vannak közöttük.

márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!