Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság kamionozni?

Megéri manapság kamionozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!19 éves vagyok, már két éve, hogy megszereztem a B kategóriás jogsit és mivel imádok vezetni azt tervezem, hogy a közel jövőben megcsinálom kamionra is.Ugyanakkor fogalmam sincs, hogy hogyan működik ez az egész.Mi történik azután, miután megszerzem a jogosítványt? Jelentkeznem kell a sofőr állásra?Mennyi idő után tudnék kimenni külföldre?És mennyit keres manapság egy kamionsofőr?

Köszönöm előre is(és a buta kérdésekért elnézést, nem vagyok jártas a témában!)


márc. 10. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar hogy rendszeresen hetelned kell akkor megéri. A munka meg úgyan ugymüködik mint bármi más. Megszerzeded a jogositványt és jelentkezel cégekhez.
márc. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar hogy egy pár négyzetméteres fülkében döglesz az árok mentén hugyozol és szarsz mellette semmi életed nincs se család se barátnő és szellemileg leépülsz mert az egész napod arról szól hogy vezetsz és alszol akkor megfelelő.
márc. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Volt számtalan ilyen kérdés már, leírtuk sokszor.

A gyakorlati részét ezért nem részletezném. A fontosabb az, hogy a "szeretek személyautót vezetni" az nem igazán szempont, teljesen más az egész. Az előnye az, hogy akkora pénzt 8 általánossal vagy valami szakmunkásbizonyítvánnyal, ami mögött nincs érdemi tudás nem lehet keresni, mint kamionozással. Az árnyoldala a cigány élet. Ezt neked kell tudni, van aki egy életet le tud élni úgy, hogy csak 2-3 hetente 1 napra szabadul ki a 2 négyzetméteres élettérből, van aki egy hónapig sem bírja

márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
márc. 10. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemzetkozizéssel 1 misi nettót lehet keresni. Szóval hogyha nem zavar hogy 1 hónapra távol vagy itthonról akkor teljesen jó
márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tanulnék, de az is opció lehet, hogy nyomod 30 éves korodig, veszel házat illetve lesz megtakarításod aztán kezdesz magaddal valamit, na de ugye mit fogsz utána dolgozni, mert nem lesz másban tapasztalatod illetve a milliós fizetést nehéz otthagyni.
márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Az egészséged szemszögből főleg nem.


Alvástól a gerincedig mindent tönkre vág.


Láttam már embert leépülni a gerince miatt. Ne akard átélni.


Max fél évbe gondolkodj, ha belekezdenél. Többet ne nagyon kamionozz.

márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem akkor ez eldőlt
márc. 11. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy rendes tisztességes foglalkozás. Óriási kereslet is van teherautó sofőrökre manapság.


Aki sosem szeretett tanulni, rühellte az iskolát, a továbbtanulás gondolata is borzongással töltötte el, igényessége a béka alatt üdül, annak ez kiváló lehetőség arra, hogy relatív magas és legális jövedelmet szerezzen a megélhetéshez. Sivár élet, ha hosszú távon csinálod.

Elmész a nagyvilágba, de semmit nem látsz abból az országból, ahol éppen vagy. Csak az aszfalt, és az út melletti reklám táblák töltik ki a mindennapjaidat, mielőtt a fülke hátuljában egy rongyon lepihensz egy kietlen parkolóban, több tucat másik teherautó között.


Személyiségfüggő, hogy megéri-e.

Alternatív lehetőség : éveken keresztül tanulsz, kemény vizsgákra készülsz, egy kolesz szobában, vagy otthoni lepukkant körülmények között , de állhatatosan készülsz évekig egy igényességet kívánó szakma elsajátítására. Az sem fáklyás menet, de életed nagyobbik részében esélyed lehet egy minőségibb életre.

márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!