Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi spórolt pénznek kellene...

Mennyi spórolt pénznek kellene lennie a számlámon? Amolyan biztonsági tartaléknak.

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretem kuporgatni a pénzemet, mert az motivál a munkában hogy látom magam előtt mit akarok venni, mint az ökör aki elé répát lógatnak... de sokan meg nem értenek ezzel egyet, és ők nem vesznek semmit inkább félre raknak, mert hogy ha valami történik akkor legyen mihez nyúlni.


Én őket is megértem, és én sem szeretek 0-ra menni, szóval valami köztes utat keresnék... de mennyit kellene félre raknom? Ha ezt az évet végigdolgozom, és megveszem amit akarok jövő év elején, akkor kb maradna 3 millió forint mint tartalék. Ez elég, vagy kevés? Átlagos magyar életet élek, ezt csak a viszonyításképpen mondom... van lakás (társas házi), autó hitel nélkül, szóval a számlákat kellene csak fizetni, meg esetleg súlyadó stb...



márc. 11. 21:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
50 millió körül.
márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nem volna elég.
márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy évnyi fizetésem a vésztartalékom.

Ehhez napon belül hozzáférek. Persze be van fektetve, nem csak egy számlán pihen.


Ennyit egészséges tartani szerintem.


Magam a számlámon nagyjából 2 havi bevételének megfelelő összeg van.

márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
mennyi az az egy évnyi fizetés? Nem a zsebedben akarok turkálni, csak nem mindegy hogy havi 300.000 vagy 800.000. Mert akkor 3600000 vs 9600000
márc. 11. 21:51
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Az éves kiadásokhoz kell mérni a tartalékot, nem az aktuális fizetéshez.
márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Nekem soha nem volt egy fillér tartalékom sem, másnak meg 50 misi is kevés, szóval nehéz lesz itt kiderítened a valóságot. Egyébként honnan a retekből van ennyi spórolt pénzetek, levegőből éltek vagy mi?
márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%
Sokat keresünk.
márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
Ahány éves vagy annyi millió tartalèknak kell lennie.
márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van kb 0.5-1 év tartalékom.

1-2 hónapnyi számlán a többi relative gyorsan hozzáférhető helyen mint államkincstár DKJ.


Szerintem fél évnyi tartalék elég arra hogy átvészelj egy hosszabb munkanélküliséget, betegséget vagy hirtelen kiadást.


Azt meg hogy mennyit kell összegben félreraknod az az alapköltségeidtől függ.

Ha mondjuk a bérleti díj-rezsi-kaja extrák nélkül 250 ezer akkor az 6 hónapra levetítve 1.3 millió forint. Egyértelműen ha ennél több az alapvető kölcséged (vagy valahogy kevesebb) akkor azt szorzod fel.


De célszerű hosszabb távra is gondolni azért, mert a jelen szép de ha üres seggel mész mondjuk nyugdíjba akkor kemény 20-30 éved lesz.


Csak egy tanács, mindig lesz "répa" amiért futsz mégha jól keresel akkor is, jobb ruhák, távolabbi nyaralás, szebb ház stb. A milliós fizetéseket se nehéz elkölteni.

márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk van egy évnyi tartalékunk (2 felnőtt, 2 gyerek), annyi, amennyiből kihoznánk egy minimál életszínvonalat bő 12 hónapig, csak a szükségesre költve.


Nekünk ez fontos, nem szeretünk úgy élni, hogy nincs nagyobb biztonsági összeg.

márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!