Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SZJA mentesség után váltás...

SZJA mentesség után váltás vagy próbáljak béremelést kérni?

Figyelt kérdés

Elégedett vagyok a munkahelyemmel, meg a fizetés sem rossz pályakezdőként.Diplomaszerzést követően, ez az első munkahelyem.

Viszont, 1 év és lejár a SZJA mentességem.

Folyamatban van egy MSC is, jövőre februárban lesz meg, ha minden jól megy.Hozzásegítene a váltáshoz.



Viszont, alapjában véve, szeretem az itteni céges kultúrát, meg a csapatot is.A probléma,hogy a SZJA mentesség megszűnése nekem bércsökkenés, amit nem szeretnék.Az a 15 százalék nem egy nagy valami egy ilyen cégnek, szerintem.


márc. 13. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A bruttó béred nem csökken, az SZJA mentesség bónusz, amit én anno nem kaptam meg ennyi idősen, szóval inkább örülj neki hogy te kaptad.
márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A béremelésnél az adómentességed megszűnése egyáltalán nem lesz hivatkozási alap.

Ahhoz a munkáltatónak semmi köze.

Ha úgy érzed, hogy megérdemled, akkor kérj emelést, de erre hivatkozni komolytalan.

márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy szuperbruttósítva ez kábé 25% extra bérköltség a munkáltatódnak, ami nem feltétlenül szotyipénz.
márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3: +1
márc. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jah erre nem jár béremelés. Keress mást vagy törődj bele hogy kevesebbet fogsz mostantól keresni.
márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni mindig lehet.


Alapesetben pár év után nem ördögtől való 10-15%-os béremelés én gondolkodni.

márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti váltanék, mert annyira azért nem kiemelkedő az a fizu, ami nem éri el a bruttó 570-ezt (mert azt hiszed, SZJA mentes vagy, mikor csak kedvezményt kapsz).
márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha meglesz az msc illetve addig is nő a tapasztalat akkor vmennyi emelest lehet kerhetsz. 15 % a cégnek mint szuperbrutto van 25 is. De persze ez sincs kizarva , ceg ,beosztás, jelenlegi fizud kerdese a dolog. Amugy sztem sok szja kedvezményezett nem keres annyit 1-2 évig sem mint előtte.
márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérjél béremelést, de ilyenkor nem szabad megemlíteni azt, h az SZJA miatt kéred.

Ilyenkor azt kell ecsetelni, hogy mennyire hasznos vagy a cégnek, és ezért mennyire megérdemled a béremelést.

márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre hivatkozni nincs értelme. Én most 22 vagyok, most kezdtem az első munkámat, mellette MSc-t csinálok, amit kb fél évvel a 25. szülinapom előtt fogok várhatóan befejezni.


Az alábbi okokból fogok emelést kérni:

1. lesz egy MSc-m, és fixen én leszek az egyetlen ilyen MSc-vel a cégnél (első évfolyam vagyok)

2. plusz 2 év tapasztalat, ezzel juniorból mediorrá (vagy akár seniorrá, hiszen összesen lesz addigra 4+ év tapasztalatom) válok

3. váltok részmunkaidőből teljes állásba


Diplomaosztó után körülnézek, jelentkezek más helyekre és a legmagasabb ellenajánlattal odaállok a főnököm elé, hogy ezt igyekezzenek megközelíteni.


Az adókedvezményhez semmi közük, az nem jó érv. De egyéb érveid lehetnek.

márc. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!