Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné belekezdeni a mozdonyv...

Megérné belekezdeni a mozdonyvezetői tanfolyamba?

Figyelt kérdés

Egy nyugis, kevés emberi kapcsolatot igénylő, kissé monoton és kiszámítható munkát szerettem volna. Mivel laikusként érdekelt az informatika világa, így jelentkeztem mérnök informatikus szakra.

Nem sokára végzek, már a szakdolgozatot írom.

Nyilván ezer iránya van ennek a területnek, de már most látom, hogy ez nekem nem fog tetszeni. Egyáltalán nem nyugis, inkább stresszes. Sokat kell emberekkel kommunikálni, csapatban dolgozunk, tartani kell a megrendelővel is a kapcsolatot. Ahogy letelik a munkaidő még otthon is foglalkozni kell a projektekkel. Folyamatosan képezni kell magamat, és egyáltalán nem könnyű az elhelyezkedés sem (átlagos pályakezdőként).


Utasként is szerettem vonatozni, de mostanában mozdonyvezetők videót nézem és nagyon tetszik a munkájuk. Gondolkodok rajta, hogy bele kellene vágni.

A szolnoki telephely van hozzám a legközelebb és oda lehet is jelentkezni. Áprilisban indul a képzés. Szerintem az egyetemet be tudom fejezni mellette, gondolom 1-2 napra elengednek, hogy el tudjak menni államvizsgázni.


Állítólag nem könnyű, na de mégis mennyire nehéz a tanfolyam? Melyik része szórja meg a népet?

Milyen hátrányai vannak ennek a szakmának?

(Azt tudom, hogy a gázolás benne van a pakliban, de ez nem tántorít el.)

A sok 12 órázás miatt csak 15-16 napot dolgoznak 1 hónapban, a többi szabad?

Szolnokon milyen típusú mozdonyokra tanítanak majd be?

Mennyi a fizetés a képzési idő alatt?


márc. 19. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne gondold túl. Akiket én ismertem, azok agyhalál-közeli állapotban voltak. :D Akkoriban csak csókosokat vettek fel, azok meg lehettek bármilyen hülyék. Most már úgy hallom, hogy másoknak is van esélyük. Annyit tudok, hogy mozdonyvezetés közben aludni is szoktak, ezt azok mondták, akik a tanfolyamra jártak.
márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Na jó de miért csak az IT egy szűk szegmensét emeled ki (szoftverfejlesztés)? Számtalan olyan IT pozíció létezik ahol nem kell, vagy nagyon mininálisat kommunikálni a saját közvetlen kollégáiddal és nem random ügyfelekkel. Én például egy multiban vagyok DBA (Database administrator) a napi 10 perces stand upon kívül home officeban teljesen nyugodt, nem kell beszélni senkivel, zenét hallgatok, játszok, medencézek teljesen kényelmes és jól is fizet. Ha a helyedben lennék mérnökinformatikus végzettséggel biztos hogy nem süllyednék le olyan szintre hogy holmi mozdonyvezetőnek álljak be kétbitesek közé.
márc. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Hátránya a gázolás.Van vezetö ismerösöm mesélte az a legrosszabb mikor a tekintet találkozik gázolás elött.
márc. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Tanfolyam alatt nem fogsz te semmilyen egyetemet befejezni, mert időd se lesz rá és nem is ajánlott nagyon szétforgácsolni a figyelmedet, hacsak nem akarsz bukni rögtön az elején.

Szóval döntsd el, melyiket akarod jobban!

márc. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Minden MÁV-s képzés olyan, ha sikeresen el akarod végezni nem érdemes mellette mással is foglalkozni (más képzés+munka).
márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

IT részhez:


- kommunikálnod kell, de ez a legtöbb munkára igaz

- stressz függ a munkahelytől, egy csomó ismerősöm van aki nagyon nyugis helyeken dolgoznak

- megrendelővel normális esetben nem te tartod a kapcsolatot mint fejlesztő

- a legtöbben nem csinálnak projektet munkán kívül, szerintem abszolút nem szükséges hogy jó legyél

- tanulni kell, de arra van a munkaidőd hogy utánnanézz új és jobb megoldásoknak.

márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Állítólag nem könnyű, na de mégis mennyire nehéz a tanfolyam? Melyik része szórja meg a népet?"


Mit értesz a nehéz alatt? Nyilván nem teljesíthetetlen a tanfolyam, de nem biztos, hogy aktív egyetemi tanulmányok mellett érdemes belekezdeni. Elég sokat kell tanulni, vannak általános szakmai, meg műszaki dolgok, azzal nem hiszem hogy mérnökinformatikusként gondod lenne. Inkább a szabályzatok, meg az utasítások szokott a vízválasztó lenni, mivel az gyakorlatilag színtiszta magolás. Itt van ízelítő:

[link]

[link]

Itt sem arról van szó, hogy nehéz maga a tananyag, főleg ha jó a tanár, és segít megérteni az összefüggéseket akár gyakorlati példákon keresztül. Inkább a mennyiség, és az hogy ezeket elég pontosan visszakérik. Főleg a jelzési utasítás az, ahol aztán semmi mellébeszélés, úgy kell megtanulni, ahogy le van írva.

márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz, nem mész ide, max. ha nagyon elvakult vagy. Ne videók alapján dönts. Elképesztő sz@r fordák vannak, kaotikus beosztás, a munka-pihenőidőre magasról szarnak. A MOSZ egy csomó munkaügyi pert kezdeményezett emiatt.
márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem az egyetemet be tudom fejezni mellette, gondolom 1-2 napra elengednek, hogy el tudjak menni államvizsgázni."


Nem tudod.


"A sok 12 órázás miatt csak 15-16 napot dolgoznak 1 hónapban, a többi szabad?"


Igen, elméletben, de annyi munka van, hogy 200-220 órákat dolgoznak 1 hónapban.


"Melyik része szórja meg a népet?"


Az infra modul


"Mennyi a fizetés a képzési idő alatt?"


Garantált bérminimum.

tegnapelőtt 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!