Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem szeretem a munkám de...

Nem szeretem a munkám de viszonylag jól fogok keresni szakvizsga után?

Figyelt kérdés
Mit tennél maradnal vagy elhagynad a szakmát?

márc. 25. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
milyen szakma ez?
márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott van hashtagben, hogy jog.

Nem fogsz jól keresni, hacsak nincs rokonod aki szintén jogász és a szárnyai alà vesz.

márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jogi előadóként dolgozom.jogtanacsos leszek azok jól keresnek.


Igaz az hogy mindegy mit dolgozol 2-3ev alatt megunod.es unalmas lesz a.munkad bármit is csinálj?

márc. 25. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert elég nehéz úgy csinálni valamit egy életen keresztül, hogy nem szereted és unod. Kinek mi számít jó keresetnek, a jogtanácsosok zöme jó esetben keres nettó 300-500 ezer forintot. Én sem sorolnám a jól kereső kategóriába.

Kérdező, ez baromira nem igaz. Ha olyan szakot tanulsz ki/szakmát amit szívesen csinálsz, és megfelel az érdeklődési körödnek, elhivatott vagy, akkor nem undod meg 2-3 év után.

De a gondolataid és helyesírásod alapján nem tűnik túl komolynak a kérdésed.

márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem igaz, hogy minden munka unalmas x idő után.


Pl abban, amiben jómagam dolgozom kifejezetten kreatív és változatos. Vannak bevett, alap kisebb monotonitások, de hol nincsenek? Ám javarészt változatos.

A piacképes verseny miatt pedig kellenek is az újítások, új termékek, újabb marketing ötletek stb.


Nekem kifejezetten a jog és társai egyenlő a halállal

Kreatív, monotonítást nem tűrő egyénként előbb választanám a halált, minthogy papírokat bújjak életem végéig.


Testemben is érzem az ellenszenvet, amikor papíroznom kell. (Tervezek erre felvenni embert, ám nem szeretem kiadni a gyeplőt a kezeimből.)


De pl az ügyvéd barátunk imádja a munkáját. Jól tűri a monotonítást, fekete fehér sorok rengetegét, az egyhelyben ülést pedig reggeli, esti kondival ellensúlyozza.

S ugyan ott is naprakészen kell lenni, folyamat frissíteni az infókat stb, azért mégse pl egy kézműves/grafikus.


Neked kell tudni, érezni, hogy személyiségedhez mennyire passzol vagy sem a munkád/munkaköröd.

Mennyire oké a fekete fehér nyomtatványok felett ülni.

márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj csak bele a főnök helyébe, senki sem alkalmaz szívesen egy unott alkalmazottat, aki nem szereti amit csinál. Ha tényleg így vagy vele, akkor keress más területet, mert senkinek nem lesz ez így jó (se neked, se a munkaadónak). Ez is sok mindent elárul, hogy még bele sem kezdtél, de már nincs hozzá kedved és motivációd (a pénzen kívül esetleg). Mellesleg igaza van a #2-nek abban, hogy telített a piac, valószínűleg nem érted fognak kapkodni ezzel a hozzáállással. Lesz bőven lelkes elhivatott jelentkező. Szóval abban a jól fizető állásban se legyél olyan biztos.
márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincsen igazatok mert mindent meg lehet unni pár év után és kényszerből csinálod csak...
márc. 25. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi értelme volt a kérdésnek?🤡
márc. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!