Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtagadhatja a főnököm egy...

Megtagadhatja a főnököm egy nyilatkozat aláírását?

Figyelt kérdés

A Kérdésem jogi.

Röviden a gazdasági osztály nyüstölt hogy adjak le papírokat ,nos ehhez tartozott egy nyilatkozat.

Mivel tudtam,hogy a felettesemnek egy hét mire aláír valamit,de a gazdasági osztály szerdára már várja a papírt, ezért megkérdeztem kulturáltan, kedvesen hogy alá tudná-e írni a papírt mielőtt hazamegyek.

Ettől begőzölt és közölte ne szabjak neki határidőt különben legközelebb széttépi a papírt. Mikor ezt sérelmeztem mondván én csak megkértem őt és mások kérése miatt akkor szimplán nem írta alá a nyilatkozatot és odébb állt nagy mosollyal.

Mikor ezért számon kértem akkor azzal is fenyegetett hogy hazaküld.

A kérdésem ,visszaélhet jogilag ennyire a hatalmával és ha nem, milyen jogszabály tér ki erre?


A vicc hogy kiderült az a nyilatkozat nem is kell.


Előre is köszönöm a válaszokat.



#nyilatkozat #Munkáltatói visszaélés
márc. 26. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért dolgozol egy ilyen sz@r alaknak?
márc. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

A főnököd egy büdös bunkó.

Ettől természetesen megteheti, hogy nem ír alá valami nyilatkozatot ott és akkor amikor az orra alá dugod. A gazdasági osztálynak meg nyugodtan mond meg, hogy leadtak a főnöködnek aláírásra és várod, hogy visszakapd, addig meg nyugodjanak le...

márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt írtad végül nem kell, de a jövőben, ha ilyen megint előfordul:

Ilyenkor, ha ők rendesebbek, érdemes az említett gazdasági osztálynak, vagy ha van, akkor HR osztálynak - a lényeg hogy valakinek aki a mini-Napóleon "felett" áll - szólni, hogy küldjenek már neki egy e-mailt vagy dobják meg egy hívással, hogy szükségük lenne erre és erre az aláírt papírra.


Nekem régebben bejött.


Én igazából a pályakezdő 3-4 évemben, amíg még ilyen toxikus helyeken dolgoztam, hogy tudjak tapasztalatot írni az önéletrajzomba, elég sok közvetlen felettesemet rúgattam ki úgy, hogy az őfelette állókkal alakítottam ki kicsivel jobb viszonyt és ha gond volt nekik jeleztem.

márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért dolgozom neki,mert amikor elmentem szülni akkor nem ez a szar alak volt az osztályon vezetője. Kis gyerekkel meg nemigen vennének fel máshova. Így is elküldtem a fenébe,ez nekem nem jelent gondot. Inkább egy jogszabály jönne jól ami erre kitér hogy az orra alá dughassam,egyelőre a Google nem a barátom.
márc. 27. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miféle nyilatkozatról can szó? Anélkül nehéz megmondani van-e rá jogszabály
márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lényegtelen mert a jogszabályok nem ennyire részletesek. A kérdés jogilag megtagadhatja a munkakörét igazi indok nélkül és ha nem mivel tudnám ezt bizonyítani vagy számon kérni?
márc. 27. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lényegtelen, mert nyilatkozni lehet hivatalos ügyben, lehet nem hivatalos ügyben...


De ha nem akarsz részleteket megoldani semmi gond, csak ne várj értelmes választ.

márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szimplán át kellett írni a szabadságomat gyermek ápolási táppénzzé. Először nem akarták,amikor bizonyítottam hogy igenis megtehetem akkor kértek erről egy nyilatkozatot. Tudtam hogy erre nincs szükség de ebbe már nem akartam beleállni. Erre nem akarta aláírni,mert olyan sötét a főnököm hogy azt hitte ez a nyilatkozat számomra fontos. Ennyi. Ha félre tesszük hogy végül nem kellett ő akkor is annak tudatában nem.akarta aláírni hogy ezbszámomra egy fontos irat a táppénzhez.
márc. 27. 19:06
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Erre semmilyen jogszabály nincs.

Annál is inkább, mert egy NYILATKOZAT azért nyilatkozat, mivel egyoldalú kinyilatkoztatás jogi értelemben. Tehát TE nyilatkozol - ezt miért kéne bárki másnak is aláírnia? Vagy ha azt akarod, hogy a főnököd nyilatkozzon valamiről akkor meg neki kell az egészet megírnia...


Egy táppénz ügyintézéshez meg amúgy pláne nem is kell a munkahelyi vezetőd semmiféle aláírása vagy nyilatkozata, erről kapsz a megfelelő helyről egy igazolást, a munkahelyednek meg nincs mérlegelési jogköre, ha te ezt bemutatod. Ha úgy gondolják hamis mehetnek a hatóságokhoz.

márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor mondom másként,más dolgoknál is szokta ezt csinálni nem csak nyilatkozatnál.

A jogszabály kitér-e ARRA hogy NEM élhet vissza a felettesi pozíciójával?

márc. 27. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!