Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2014ben jó fizetésnek számítot...

2014ben jó fizetésnek számított nettó 100 ezer Ft?

Figyelt kérdés
márc. 31. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
márc. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
milliomosnak
márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha a minimálbérhez viszonyítunk:

Az akkori minimálbér br. 118.000 Ft volt, és egy nettó 100-as bérhez nagyjából bruttó 150-et kellett keresni, ami egy szűk 30%-os pluszt jelentett a minimálbérhez képest.

Ha ezt számoljuk rá a mostani minimálbérre, akkor egy nagyságrendileg nettó 230.000 Ft-os fizetést kapunk, tehát nagyjából ennyinek felelhetett meg.

Nyilván millió meg egy más módszerrel is meg lehet becsülni, infláció alapján, az alapján, hogy az akkori fizuból hány kg kenyeret lehetett venni, hány sajtburgert, stb., de nagyságrendileg hasonló összeg fog kijönni.

Hogy jó fizunak számít-e… nyilván ezer dologtól függ, de egy képzettséget, szak- és nyelvtudást nem igénylő, egy műszakos irodai vagy könnyű fizikai munkáért nagyjából reális, egyébként nyilván nem kimagasló.

márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
2014-ben kaptam az első rendes fizetésemet, 196500 Ft volt. Eléggé örültem neki, de azért nem ebből kezdtem később sok helyre utazni. 100k már akkor is kevés volt, nem teljesen élhetetlen, de albérletben nyomorgást jelentett nagyjából.
márc. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
En 220 netto korul kaptam akkoriban. Ez egy belepo szintu irodai munka volt egy multinal, diplomaval, angoltudassal, Budapesten. Lenyegben kics_szett excel tablazatok tologatasa es telefonalgatas a beszallitokkal, egy okosabb majom betanithato lett volna ra szerintem.
márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Áh egyáltalán nem, még vidéken se. Én 2015-ben gyakornokként kerestem 100 ezret és még arra sem lett volna elég, hogy egy szobát kivegyek, fizessem a rezsit, kajámat, bérletemet.
márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Kb ennyi volt akkor a pedagógus bér. Nem volt ez a bér akkoriban jó fizetés.
márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
magalázónak számított
márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Attól függ, milyen végzettséggel, hol.

Vidéken pályakezdő előadóként kerestem 85.000 Ft-ot. És akkor még dicsérgettek, hogy örüljek, hogy pályakezdőként megkeresek ennyit. Más 20 éve dolgozott eladóként szaros 70.000 Ft-ért.

márc. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
naponta jó pénz xd
márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!