Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a fizetés Budapesten...

Ez a fizetés Budapesten mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés

31 eves vagyok, kb 3-4 eve dolgozom csak.

Szoval nettoban irom ki mennyit keresek, mert tudom sokakat megzavar a brutto, szoval netto 530 kapok, semmilyen kedvezmenyem nincs.. jar melle szep kartyara 30k. Valmint van egy eves bonusz az kb 1,5havi fizetes.


Elvileg van eselyem evek soran tovabb novelni a fizetesem. Szoval nem ez lesz eletem vegig, de teny, hogyha maradok a cegnel eleg lassan fog tovabb noni a fizum.

Azt akartam mondani, hogy alig jovok ki a fizetesembol havonta. Sokszor tul is koltom magam, olyan 600-650 szokott lenni a havi koltesem. Van tartalekom szoval azt elem fel, ha tulmegy…

Legtobb penzt a vasarlas viszi, uj cipo, uj kabat, uj ruhak. (Nehez megmodnani, kb 100-150k, de lehet tobb is neha es kevesebb is neha). Jarok szepsegszalonokba, pilla(havi 1,5) fodrasz(3 havonta) kormos(2havonta), bulizni is jarok havi 1-2x, belepo 15-20k, taxi haza hajnalban 10-15k. Fozni ritkan fozok, ilyen dolgokat eszek, mint chips, instant tesztak/etelek, konzervek, zoldsegek, gyumolcsok, proteines cuccok, ritkan rendelek, jarok edzeni ahova a berlet havi 35k, de van wellnesz, fizetek egy edzonek is heti 1-2x ami heti 8-16k. Fizetem a rezsit ami max 40k, albit nem kell.

Akarnek pszichologushoz is jarni, de azt latom alkalmankent 30-40k, ami rengeteg penz lenne(regen jartam, de ugy erzem tul draga).

Neha jarok arckezelesre az 3 havonta 200k.

Evente egyszer nyaralok kb 300-400k.


Akarok csaladot, gyereket, de ebbol a penzbol hogyan? Ha visszabb veszek a koltsebol akkor kevesbbet is tudok “elni”.


Masok olvasom 1m es hasonlokat keresnek, valaki tudna tanacsot adni? Szivesen tanulnek ki olyan dolgot amivel munka mellett tudnek foglakozni, webshop vagy pillazas vagy akarmi amibol lenne plusz jovedelmem. Mit gondoltok? Adnatok tancsot? Koszonom!!


ápr. 3. 09:26
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Szivesen fogadok linkeket is vagy tablazatokat vagy barmit amivel penzugyileg tudatosabb lehetnek. Nem az a cel, hogy “ minimalon eljek”, de picit visszabb kellene fogni.
ápr. 3. 09:27
 2/48 anonim ***** válasza:
63%
Jól keresel. Csak luxus életet akarsz az egész jó fizudból élni. Ahhoz nyilván kevés. Megélni bőven elég lenne.
ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
69%
Zzzzzz Zzzzzzz
ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Tékozló életet élsz, így sehová nem fogsz jutni.


Nemsokára rájössz majd, hogy "plasztika" is kell. Merthogy az ilyesmi oda vezet.


Normális ember ennek a pénznek minimum a harmadát (némelyikük a felét) félreteszi, befekteti, gyarapítja, s 40 évesen visszavonul a (rabszolga)munka világától, s ÉL.


Te meg eltékozlod a jövődet...

ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
59%
Kinek kéne elfogadni, rajtad kívül, a Te fizetésedet...?
ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
62%

Megválaszoltad a kérdésedet. Vissza kell venned.

Azokat az összegeket amiket írtál, ha más szolgáltatót/szolgáltatást veszel igénybe, tudod kb. felezni. Ha még el is hagysz belőle 2-3-mat, még bentebb vagy.

Fodrászhoz el tudsz menni 15-20k-ért, edzőterembérletet is tudsz venni 20 körül, hazafele ne taxizz hanem tömegközlekedj, belépők esetén egyel kevesebb vagy gagyibb helyre menj be, ruhapénzed korlátozd a jelenlegi felénél, ha nem telik valamire majd a jövő hónapban megveszed. A kamu egészséges életmódod váltsd fel valóban egészséges életmóddal, étrendkiegészítőket racionalizáld, konzerveked hagyd a francba, kezdj el főzni normális ételt. Személyi edző az olyan, hogy ha valóban érdekel az adott sport (feltételezem súlyzós edzés), fél-egy év alatt fel tudod szednő tőle azt a tudásbázist, ami az önfejlesztéshez kell. Ha ez a motiváció nincs meg, akkor hagyd a fenébe az egészet, edzővel meg nélküle sem fogsz egyről a kettőre jutni, kidobott pénz az egész. Inkább menj ki futni, vagy vegyél egy biciklit. Az arckezelésre költött pénzed meg inkább költsd el pszichológusra, ami kiránt ebből a megfelelési kényszerre alapozott életmódból és megtanít valóban élni.

ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
25%
En elfogadom, hogy ennyi a fizetesed. Nem kereshet mindenki sokat.
ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
48%

31 évesen nettó 500e felett még Bp-n is jó fizetés, csak te úgy élsz, mintha nettó 1 millió felett keresnél.


A pénzügyi tudatosséghoz az első lépés az legyen, hogy 2-3 hónapig minden forintot feljegyzel, hogy mire költöttél, így tudod pontosan követni minden költséged.

Utána pedig beosztod 3 kategóriába a költéseidet:

1. mindenképpen szükséges költségek (pl. kaja, rezsi, lakbér vagy törlesztőrészlet, stb.)

2. Opcionális (szórakozás, ruha, cipő)

3. felesleges (ezt kell eliminálni, és ebből kell félretenni)


Ha ez megvan, akkor pedig nyiss magadnak egy olyan számlát, ahol takarékoskodsz (pl. állampapír vay befektetési számla, ahogy tetszik), és erre elutalsz minden hónap ELEJÉN, közvetleül a fizets után egy nagyobb összeget (havi nettó 500-ból minimum 150-200-at kellene félretenni, ha lakbérre nem kell költened).

Ha növekszik a fizetésed, akkor a növekményt (legalább a nagy részét) is ide kell utalni, így nem inflálódik az életszínvonalad.

ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a nettó 1 milliót kereső ismerősöm nem költ olyanokra mint te. 😬

A fizetésed budapesti viszonylatban valamivel az átlag feletti, viszont az életszínvonalad messze az átlagfeletti. Ahogy te is látod, ezt nem engedheted meg magadnak jelenleg. Esetleg válts munkahelyet +20-25%-ért.

ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

9, most erre reagalva mi az átlagfeletti a koltesemben marmint mi az ami olyan luxus? Egyedul a szemelyiedzot erzem luxusnak, de a ruhavasarlas, szepitkezes, evi egy nyaralas, etelek nem tartom annak.


Egyebkent nekem hozzatartozik, hogy nincs lakber emiatt olyan mintha 700k keresnek hiszen elmenne 200 alberletre, autot se fizetek, mert a paromnak van es o elvisz barhova, ha kell.


Egyebkent letoltok majd egy excelt rs vezetem a kiadasaim, mert ez igy tenyleg nem oke :/

ápr. 3. 14:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!