Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A volt munkahelyem, lehet,hogy...

A volt munkahelyem, lehet,hogy a fizetésem miatt húzta ennyire a leépítésemet vagy szükség lett volna a tudásomra?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemről lenne szó.

Senior mérnöki munkakörben dolgoztam ott.Már tavaly bejelentette a cég vezetője,hogy nem megy annyira a cégnek.Ezzel kvázi érzékenyítették az embereket arra,hogy nem lesz magas bérfejlesztés.Nem most kezdtem a munkaerőpiacon, tipikus menedzser duma, amit elsütöttek.


Az én projektem kifutott és nem kapta meg a cég újra, mert elvileg "túl drágák" vagyunk.Volt, aki azonnal állást keresett majd fel is mondott.

Akik nem, őket átrakták más területre.A bibi az volt,hogy bércsökkenéssel járt.

Amikor hozzám értek, én nem mentem bele a bércsökkenésbe.Volt ott fenyegetőzés , lekenyerezés, ígérgetés minden.Nem, akkor sem mentem bele.Több projektet vittem sikerre a cégnek, senior mérnök vagyok, van önbecsülésem, egy fillért nem engedtem.Meg persze, miután megtudtam a többi embertől a bércsökkenést, arra játszottam,hogy kapjak egy munkáltatói felmondást és azzal járó végkielégítést.

Hónapokig húzták, halasztották.



Mondjuk a vezetés engem alapból nem szerethetett, amikor volt erről a spórolásról teams meeting én megkérdeztem,hogy mi a helyzet a vezetői üzemanyagkártyákkal, saját célú autózásról.Arról van-e kimutatás?

Olyan csend lett abban a virtuális térben,hogy a legyeket hallani lehetett volna.


ápr. 6. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Cool story, de mi a kérdésed?
ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az,hogy a magas fizetés vagy a senior besorolás miatt húzták el ennyire a kirúgásomat?
ápr. 6. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. Honnan tudjuk?
ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

"Az,hogy a magas fizetés vagy a senior besorolás miatt húzták el ennyire a kirúgásomat?"


Szerintem szimplán a kompetenciáid borzasztóan alacsonyak egy senior mérnöki pozícióhoz, kiindulva abból hogy egy kérdés értelmes megfogalmazása meghaladja a képességedet valamint teljesen random emberektől vársz választ úgy, hogy semmi rálátásunk nincsen a menedzsment döntésére...

ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BécsiFehér válasza:
Amikor nem találnak indokot a felmondáshoz, van, hogy megvárják, amíg kifut a projekt, amin az ember dolgozik. Azután mondhatják, hogy nincs másik projekt, amin foglalkoztatni tudnának, meg átszervezés van, ami a feladatok csökkenésével jár, blab-bla. Az ilyen indokokat nehezebb megtámadni a munkaügyi bíróságon.
ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!