Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek vannak még?

Figyelt kérdés

8 éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, az előző helyen 7 évet dolgoztam, de az megszűnt. Mindkettő egy multi cég. A jelenlegibe már évek óta gyomorideggel járok be (ahogy a többség is), nem becsülnek meg, egyre több elvárás, a fizetés viszont egyre kevesebb az áremelkedések miatt. Ha mindennek az ára 10%-ot emelkedik, de mi 5% béremelést kapunk, akkor az -5% az eddigi helyzethez képest. Állásokat rendszeresen keresek, az önéletrajzom is fel van töltve, kapok is megkereséseket, viszont az összes ugyanolyan, mint a jelenlegi, tehát az a váltás nem lenne előrelépés se a mentális állapotom javulása terén, sem pedig a bérezés terén. A munkától nem félek, nem is azzal van a problémám, hanem hogy 100 emberből 80 az irodista/főnök, akik 40 percenként mennek ki 20 perc szünetre, a maradék 20 melósnak, akik egyedül csinálják több ember munkáját azoknak a 12 órára jár 30 perc, emellett az a 80 szellemi munkát végző, akik a főnökeink, mivel bármit mondanak, csinálni kell, folyamatosan nyomás alatt tartanak, plusz munkát adnak, ami már nem fér bele az időbe és, ha valami nem jó, akkor azt megjegyzik az éves megbeszélésnél, hogy ezért meg ezért kaptam kevesebb emelést. Sokan panaszkodnak, ennek a nagy része elfogadta, hogy úgyse lesz ennél jobb és csinálja, amíg ki nem dől, mert a pénz az viszont kell.

A kérdésem az lenne, hogy multi cégen kívül milyen más munkalehetőségek vannak, amivel idegileg nem rokkan meg az ember még 40 éves kora előtt és a bérezés is megfelelő. Hosszútávú tervem külföldre menni, de addig is szeretnék egészséges maradni, emellett boldogulni is anyagilag, esetleg fejlődni/előrelépni a magánéleti dolgaimmal is.



ápr. 7. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Végtelen számú munkalehetőség van. Mindenki olyan életet él, amilyet választott magának.
ápr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogyha nincs semmilyen végzettséged, akkor sehol se fognak jól megfizetni.


Végezz egyetemet és belőled is lehet szellemi munkatárs (itt sincs mindenki jól megfizetve, de a munka fizikailag könnyebb, szellemileg nehezebb), avagy végezz el egy szakmát. Pl jelenleg buszsofőrből hatalmas a hiány és nem is fizet rosszul, de ez csak egy példa a sok közül.

ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érettségim és egy olyan szakmám van, amivel havonta kb 240 ezer forintot tudok keresni. Multinál a műszakozással meg lehet a 4-500-at is keresni túlórákkal, viszont pl egy bolti eladónak vagy futárnak ugyanennyiért vagy kevesebbért nem tartom előrelépésnek a váltást. Netes álláskereső oldalakon nagy százalékban multikhoz keresnek főleg mérnököket, de nekem nincs ilyen végzettségem és nem is ebben gondolkozok, mivel az visszalépés lenne, ha elmennék bármelyik multihoz az ott lévő 300 mérnök mellé 301-nek. Csak az álláslehetőségeket bogarászva nem találok olyat, amiben látok bármiféle előrelépést.
ápr. 7. 08:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Végzettség nélkül is megfizetik, ha ért valamihez. Érettségivel és angol aktív nyelvtudással vagyok a multinál csoportvezető. átlag nettó 420e/hó-ért, 1 műszak. 8-17ig.
ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Netes álláskereső oldalakon nagy százalékban multikhoz keresnek főleg mérnököket, de nekem nincs ilyen végzettségem és nem is ebben gondolkozok, mivel az visszalépés lenne, ha elmennék bármelyik multihoz az ott lévő 300 mérnök mellé 301-nek"


Szóval nem azért nem mész el mérnöknek végzettség nélkül, mert szóba sem állnának veled, hanem azért mert számodra (végzettség nélküli fizikai munkásnak) visszalépés lenne... Akkor szerintem menj el egy budai magánklinikára orvosnak

ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mi a rosseb az, hogy "multinál"?
ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
LoL
ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 IgaziÚriember ***** válasza:
41%

"Milyen munkalehetőségek vannak még?"


Tekintve, hogy egy tanulatlan proli vagy így eléggé beszűkül a kör. Vagy továbbképzed magadat, hogy értelmes pozíciót be tudj tölteni, vagy kimész nyugatra szintén helyi viszonyokhoz képest sz@rért-hugyért dolgozni, de ha konzerven és zacskós levesen élsz egy munkásszállón 5 ukránnal és lengyellel egy szobában akkor össze tudsz spórolni annyit hogy a karácsonyi időszakban amikor hazajössz rajoskodhass az ismerőseidnek az újonnan vásárolt 20 éves törött BMW-vel hogy mennyire bejött az élet 👌😎

ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Eléggé sajátos értelmezése van egyeseknek, ami rendben van. Ezért áll ilyen jó helyzetben ez az ország. Kicsit várok még, amíg olyantól is jön válasz, akinek a szövegértés nem okoz fennakadást.

Tanulatlan proli vagyok, mert "csak" egy érettségim és egy szakmám van. Inkább vagyok egy ilyen tanulatlan proli, mint egy vegyész mérnök, aki nem tudja mi a különbség a csavarhúzó és a villáskulcs között. Ez a mérnök az előző munkahelyemen lett a főnököm egy új belépő, friss diplomásként. Volt tervem, ezért van szakmám is, viszont azzal, ha elérem a 250 ezres nettó fizetést, akkor azzal ki is maxoltam ezt a dolgot.

Multi = multinacionális vállalat. Többiben a Google segít.

ápr. 7. 11:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy szerinted, ha a gyárban nem lennének irodisták, akkor ki szervezné a logisztikát, ki intézné a bérszámfejtést, ki tervezne szerszámot, ki rakná össze a beosztásokat, ki fejlesztene folyamatokat és infrastruktúrát. Félreértés ne essék, fontos a soron végzett munka, de szeretnél előrébb jutni az életben, akkor tényleg meg kéne tanulni valamit. Először mondjuk angolul jól, mellé meg vagy valami technikai tudást vagy hasonlót felszedni. A leírásod alapján 15 éve effektíve ugyanazt csinálod csak pepitában. Édesapám szintén gyári melós, de hasonló időszak alatt háromszor léptették elő, pedig neki is érettségije van.
ápr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!