Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik jobban/kevésbé jobban...

Melyik jobban/kevésbé jobban megterhelő? 12 órás, vagy a 8 órás váltott műszak? Melyiknek mi az előnye/hátránya?

Figyelt kérdés

Nyilván a legjobb amikor az ember H-P 8-16:30-ig dolgozik, de az élet nem kívánságműsor sajnos.


A verzió: 12 órás műszakok, 6-6-ig éjszaka, majd három nap szünet, ezt követően 6-6-ig nappal.

B verzió: 8 órás műszakok, 6-2-ig, vagy 2-10-ig. Csak reggeles, vagy délutános műszak van, éjszakai nincs. Hétvége szabad.

Ha lenne választási lehetőséged, melyiket választanád?

(Fizu közel azonos)


ápr. 8. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonos fizuért hülye lennék éjszakázni 12 órás műszakokkal.
ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam 8-16:45-ig, az egész napom el volt cseszve, semmit sem tudtam elintézni, mindig szabadnapot kellett kivenni. Úgyhogy nem olyan jó az sem.
ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

B verzió, mindenképp.

Illetve azt tudod hogy az A verzió esetén, ha szabit veszel ki egy napra, akkor rögtön másfél napot vonnak le?

ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3, miért?
ápr. 8. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 8-tól 16:30-ig dolgozok. Annyi előnyt tudok, hogy nem vagyok fáradt, nagyjából ennyi. Nekem annyira nem jön be
ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
B a legjobb.
ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dolgoztam már mindkét fajtában, a 12 órás szerintem azért jobb mert gyakrabban jön szabadnap.
ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

12 órásnál 3 napig semmi életed nincs, aludni mész haza, 4. nap is csak pihensz. Szóval igazából 2 szabadnapod van.

Ha hétvégén programod lenne a családdal, arra szabit kell kivenni, plusz ha éjszakából mész, még rosszabb.

ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván az A verzió sokkal megterhelőbb az éjszakázás miatt.
ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12 órazom semmi gondom nincs vele bírom az éjszakát sőt jobban szeretem mint a délelőttöt. Én ahogy bele gondoltam a napi 8-16:30 as munkával se lennék előrébb. Mert teszek veszek és már lehet is aludni abszolút egyetértek az egyik válaszolóval hogy max nem annyira fárasztó de hogy nincs mellette több szabadidő ez fix.
ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!