Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pozitív vagy negatív, hogy...

Pozitív vagy negatív, hogy alig kell dolgoznom?

Figyelt kérdés
Normál napokon kb 30 perc, keményebbekken mondjuk 2 óra összesen.
ápr. 8. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez több dologtól függ, elsősorban hogy mik a terveid közép és hosszútávon, mennyire megfelelő a jelenlegi fizetésed, mennyire vagy idős, mennyire érdekel az a terület amiben dolgozol...


Például egy kezdő informatikusnak kifejezetten hátrányos lehet, aki juniorként helyezkedett el, ennek megfelelően a fizetése is alacsonyabb mint a tapasztalt kollégáknak. Ha neki a jövőre nézve komolyabb tervei vannak mind a szakmai fejlődést és anyagi vonzatot tekintve akkor nem túl szerencsés a helyzete, mivel napi fél - 2 óra munkával nem fejlődik olyan mértékben, hogy pár év múlva könnyedén dobbantson más céghez medior pozícióra medior bérért így egy idő után a tudása és a fizetése is lemarad a piaci átlaghoz képest.


Ha viszont már idősebb, tapasztaltabb, családos ember vagy aki nem akar túl nagy karriert építeni csak a családjával / hobbijával foglalkozni és anyagilag is rendben van abban az esetben teljesen pozitív ilyen munkahely.

ápr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy 35 vagyok, házas, mindenem megvan, a fizetésem is az átlag kb ötszöröse, de megöli a lelkem, hogy egész nap tulajdonképpen semmit sem csinálok. A kertben meg a ház körül eldolgozgatok, elintézem napközben a tennivalókat, ez tök jó, de közben mégis nyomorultul érzem magam. Lehet én vagyok a f#sz és túl kéne ezen lendülni ezen és ezt a fél órát is csak épphogy beletenni és lefoglalni magam 100%-ban mással. Csak közben meg az is a fejemben motoszkál, hogy ha nem a wc-n húznám le a képességeimet, hanem 100%-ban kihasználnám, akkor mit össze tudnék hozni szakmailag.
ápr. 8. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem volt munkahelyem, zavart, mert kisebb az előrelépési lehetőség.


Átlag fizetés ötszöröse az kb bruttó 2-2,5 millió. Kicsit troll szagúnak tűnsz.

ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én is hasonló cipőben járok, MLOps Engineerként egy multiban azért vagyok felelős, hogy a Data Scientistek által fejlesztett AI alapú modellek megfelelően fussanak Cloud ill. on-prem környezetben, gyakorlatilag egyszer kellett jól felkonfigurálnom az egészet utána mezei üzemeltetés az egész mégis a fizetésem 2 millió feletti. Én azzal kötöttem le a szabadidőmet, hogy a tudásomat kutatóintézeteknél futó projekteken kamatoztattam ahol az infrastruktúra fókusz mellett a modellalkotásba is belekóstoltam, ennek hála vannak olyan publikációim ahol elsődleges szerzőként vagy társszerzőként vettem részt nívósabb nemzetközi projekteken. Mellette még felkértek tanszéki mérnöknek és oktatónak egy egyetemre, így a főállásom mellett tulajdonképpen 2 mellékállással is rendelkezem, valamint mostanra rengeteg referenciával és széleskörű tapasztalattal így biztosan nem pazarolom el a tálentumomat. Neked is ezt javaslom, hogy valami számodra izgalmas területen / projekten kamatoztasd a tehetségedet megtartva a jelenlegi állásodat!
ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal rosszabb, ha csak egész nap ülsz, malmozol és várod, hoyg leteljen a munkaidő, mintha lenne közben értelmes dolgod. Ha van munkád, az időis sokkal gyorsabban telik.

Lenne az a pénz persze, amiért elvállalnám. De ha csak ülsz és vársz, hogy teljesn az idő, az olyan mint a börtön.

Nálunk az a baj, hogy nagyonhektikus a leterhletség. Vannak időszakok, amikor hasonló itt is. Máskor megminden átmenet nélkül átcsapa másik végletbe: haza kell vinnem a munkát és sokszor egész hétvégén nem tudok mássalfoglalkozni. Vagy hét közben volt hoyg hajnali 2-ig dolgozam, másnap meg 6-kor kelés. 2-3 hónap múlva meg megint áblógatás. Na ez sem jobb!

ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Mindenkinek az az álma, hogy sokat keressen, kevés munkával. Ha ez megvalósul, akkor élhetsz a hobbidnak, a családodnak. Az előrelépés lehetőség hiánya általában azért szokta zavarni az embereket, mert az előléptetéssel szoktak fizuemelést adni. Ha jó a fizu, ki a fene akar több felelősséget.

Amúgy tuti, hogy troll a kérdező, ilyen nincs.

ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem troll, vannak ilyen helyek, én pl pár hete hagytam ott egy ilyet (IT).


Az oka, hogy a fizu mondjuk nem volt rossz, de jó sem és még többet keresek most :)

De a fő ok, h középkorú vagyok és most van még esélyem "alkotni" valamit, vagy legalábbis kibontakozni.

ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Értelmes ember ilyenkor szakmailag képzi magát, önfejlesztéssel, sporttal, vagy akár új hobbik elsajátításával tölti az idejét, nem pedig anonim fórumokra írogat ki szándékosan prolihergelő trollkérdéseket.
ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem főnyeremény, ha az embernek jó fizetésért keveset kell dolgoznia. Elvégre mindenki erre vágyik nem?

Persze ha mondjuk a kötetlen a munkaidő is, tehát nem kell fölöslegesen mondjuk egy irodában ülni, akkor még jobb.

Nekem hasonló munkám van, unatkozom szinte egész nap, szezonon kívül nincs nincs nagyon mit csináln, viszont szar a fizetés. Úgy alapból nem annyira vészesen szar, főleg nem a környékhez képest, de unalmas, hogy tényleg nincs tennivaló. Persze ki tudok találni magamnak olyan dolgokat, amelyek segítenék a céget, meg úgy a dolgozókat, de nem teszem, mert nem értékelik. Ugyanannyi lesz a fizetésem ha dolgozom érdemben, ha nem...

Szóval ja, viszont most pár ft-al többért 100X többet szívni meg nem akarok elmenni. Eléggé patthelyzet.

Azt szeretném, ha a munka mennyiség hasonló lenne csak normálisabb pénzért, vagy jó fizetésért hajlandó lennék mondjuk úgy aktívabban tenni a dolgokért.

De így fölöslegesnek érzem.

ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

BKV-s lettél? :D


Amúgy is-is... Ha nem soka munkaidő akkor inkább örülj neki, főleg ha még tisztességesen meg is fizetnek és be is vagy jelentve!

ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!