Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova kell egy friss diplomás,...

Hova kell egy friss diplomás, gyakorlattal nem rendelkező informatikus nő?

Figyelt kérdés
1 hónap szakmai gyakorlatot igazából nem vesznek figyelembe, dolgoztam suli mellett, de nem szakmában kaptam lehetőségeket, azokhoz a munkákhoz viszont már "túlképzettnek" számítok, és amúgy is olyan pályakezdő munka lenne jó, amivel rutint tudok szerezni a szakmában, hiszen ha parlagon hagyom, akkor meg az lesz baj, de ahova eddig beadtam a jelentkezést, onnan vissza is utasítottak.
2010. okt. 27. 01:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
100%
Melyik városban keresel munkát? Milyen diploma pontosan? Beszélsz-e nyelve(ke)t? Milyen munkát is szeretnél pontosan(informatikusból van elég sokféle)?
2010. okt. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy "informatikus", ez egy gyűjtőszó. max ha mindenhez értesz egy picinykét, akkor nevezhetjük így, de akkor szart se érsz vele. valamihez komolyabban kell érteni.


érdekelne, h mi a szakmád és mihez értesz pontosan.

2010. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ez a diplomám neve, ez nem OKJ, ami konkretizálja...

Azon belül csak olyan munkákra pályázok, amit tanultam, vagy javasoltak, angolul beszélek (társalgási szinten használom, tárgyalási szintre még nem volt alkalmam fejleszteni, ahhoz célzottan kéne használni), Budapesten keresek munkát, itt élek.

Animációt, modellezést, grafikát, 2D és 3D rendszereket tanultam célzottabban, illetve webes dolgokat, de ajánlották már korábbi munkahelyen a tesztelést, csak ott nem volt üresedés, sőt, hallom a volt kollégáktól, hogy még mindig leépítenek, és ők is félnek, meddig lesz munkájuk, pedig ez egy nemzetközi cég.

Most mélyebb szinten tanulok OKJ-n animációt, és jövőre IT-biztonsági szakmérnökit tervezek még.

Jogsim nincs.

Mennék szakboltba is akár.

2010. okt. 27. 10:33
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Hol végeztél? BME-s levlistákon mindig van egy csomó állásajánlat. Sok úgy, hogy felvesznek még egyetem alatt, aztán maradhatsz diploma után, ha beválsz.

Nagyon rosszul tetted, hogy olyan munkát vállaltál, ami nem szakmai, ezzel igen komoly hátrányban vagy. (ha nem lenne elég, hogy nő vagy, legalábbis nálunk egyértelműen érezni a srácok kommunikációján, hogy szerintük egy nő nem képes ugyanolyan jól elvégezni egy feladatot, mint ők, még akkor sem, ha pont ugyanolyan a képzettségük)

Szerintem próbálkozz sokat, sokat, ajánlom legalább egy levlistára a feliratkozást, ahol mehetnek munkainfók. És keress meg konkrétan nagyobb cégeket, hogy szeretnél ott dolgozni. (barátnőm pont ezt csinálta nálunk, beadta régebben az önéletrajzát, hogy ő itt szeretne dolgozni - a felvételin ketten maradtak kb azonos előnyökkel és hátrányokkal, és ez a dolgo volt az, ami eldöntötte, hogy ő lesz felvéve, hogy ő már régóta szeretett volna velünk dolgozni!)

2010. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Akartam én a szakmámban is dolgozni, de nem adtak lehetőséget. Nagyon sok olyan munkára is jelentkeztek, mindig találtak kifogást, volt, ahol csak mondvacsinált indokkal küldtek el, mert azt mégse írhatják, hogy "nőket nem veszünk fel...".
2010. okt. 27. 12:36
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

pl mi volt az a mondvacsinált indok?


amúgy az animálás modellezés pont olyan szakma amit jól kell tudni, hogy bekerülj valahova. webes rész pedig ez megint nem konkrétum, mit tanultál? html, css, javascript, php, mysql, JAVA, stb?


és kérdés, hogy mennyire vágod.

referenciáid vannak? mennyi és mik?

2010. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Pl. volt olyan, hogy power point prezentációkkal kellett volna dolgozni a leírás szerint, én ebből vizsgáztam is külön a főiskolától függetlenül, nem egy ilyent készítettem apámnak a munkájához (aki munkavédelmi oktatásokat tart olyanoknak is, akik már sok éve dolgoznak), és azt írták vissza, hogy "a tanulmányai nem megfelelőek".

Vagy regisztráltam egy állásportálon, és jelezték, hogy "sajnos most, csak informatikai munkák vannak, nincsenek Önnek megfelelő ajánlataink...".

Nagyon kevés referenciám van, és az is olyan, ami - kérésre - nagyon egyszerű, komolyabb feladatokat nem kaptam, amivel bizonyíthatnék. Nincsenek megfelelő szoftvereim, illetve csak próbaverziósak (voltak), de már azokra is lejárt a próbaidő, nincs pénzem komolyabb felszereltségre, ahhoz, hogy legyen, dolgozni kéne.

2006. óta dolgozom folyamatosan, mikor mit, most épp semmit, illetve kaptam egy weboldal megbízást, de nem kaptam hozzá tartalmat, így az is csak lóg a levegőben, nem nagyon érdekli az illetőt, aki felkért, bár már elküldtem neki az alap verziót, amit eddigi információk alapján meg tudtam csinálni, de semmi, ez pénzes lenne, és ide már animációt is vittem, de megint csak nem tudom referenciaként bemutatni, mert egy félkész üres valami.

2010. okt. 27. 13:17
 8/43 A kérdező kommentje:
Volt olyan is korábbi munkahelyen, hogy leállt a rendszer, vagy valami hiba fellépett, én megmondtam, mi a baj, mit kéne csinálni, volt, amit meg is csináltam, mert volt hozzáférésem, amihez nem volt hozzáférésem, ott nem tudtam mit csinálni, csak megmondani, de nem érdekelte se a főnökeimet se a szakirányú részleget, mondjuk úgy, hogy "isten fizesse meg" módon megkönnyítettem a munkájukat, és most mégis nekem nincs munkám.
2010. okt. 27. 13:20
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

hm-hm...

ne sértődj meg, de ahogy ezt mind leírtad, de ez pont egy olyan probléma ami valszeg abból is ered, hogy nő vagy. tehát ilyen problémákat nem sok fiúnál látni, inkább a nőknél, legalábbis informatika témában.


1. bibi, ugyan ez nem lányos gond ez bárkivel előfordul, hogy nem vagy kreatív, önálló gondolkodás. Hisz egy igazi informatikus az alkot, magától. egy modellező, animáló emberke aki szereti a szakmáját már rég kreált volna egy tonna modellt, animációt.


Pl lemodellezhetted volna a házatokat vagy lakásotokat, berendezheted. lemodellezhetted volna kutyádat macskádat, akár meg is animálhattad volna. Egy szuper portfóliót lehet kreálni belőle. A jó modellezők animátorok már pályakezdőn úgy állítanak be a munkahelyre, hogy adnak be referenciákat amiket hobbiból csináltak. Ez nálad hiányzik, így alapból hátrányban indulsz nagyon.


2. bibi, a szoftverek. Egy igazi informatikus nem szenved ilyenen, hogy lejártak a szoftverek. itthon egy informatikus egy programozó, animátor stb szerez a programhoz kódot, crack-et. Ha ehhez nem értesz, akkor ott már gáz van. A legtöbb munkahelyen azzal kezdik majd, hogy nesze itt egy Ps vagy egy 3DS, telepítsed fel és ott van egy crack, crackeld meg. oldd meg.


3. a weblaphoz nem mondtad, hogy ely részét érted. Ha elp.csolsz html-ben vagy egy front pageban, dreamviewerben, akkor az már bukta, mert azzal szart se érsz. webfejlesztőnek elég keményen kell vágnia a dolgokat. Egy sitebuildernek pedig jól kell vágnia a PS-t illetve html-t xhtml-t fejből, validan, stb.



a probléma tényleg az, hogy ha nem vagy kreatív és nem tudsz magadnak referenciákat gyártani hobbi-ból, saját ötletekből, akkor megbuktál ezekben a szakmákban.



hisz fejlődni is magadtól tudsz igazán, ha magad utánajársz a dolgoknak, ha érdekel mit hogy csinálnak meg. képzed magad, stb.

2010. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
13:32 - Bocs, hogy eddig azon volt a hangsúly, hogy meglegyen az államvizsgám, mert szorított az idő, és balhés a családom, igen, ez is befolyásoló tényező sajnos, én nem élek nyugodt körülmények között, itt már az is baj volt, hogy miért ezt akarom tanulni és miért nem bölcsészetet, itt már az is baj volt, hogy miért kell nekem internet...
2010. okt. 27. 13:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!