Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Saját gépjármű használatnál...

Saját gépjármű használatnál 1500 km-re mennyit kellett volna a munkáltatónak fizetnie?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy új munkahelyen, amíg betanultam, vittek magukkal a kollégák, az előző hónap volt az első, hogy egyedül mentem sok helyre, volt saját jármű használatom.

Nagyjából 1500 km-t mentem, de én úgy számolom mintha csak kb. 1000 km-t fizettek volna ki.


1000 cm3 alatti a kocsim, előző hónapról van szó és 18 ft/km amortizációt is kellene fizetniük.

Már ezerszer átszámoltam, de lehet akkor rosszul tudom, hogyan kell számolni. Nektek mennyi jön ki?


ápr. 10. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
9 ft / km a kötelező (csak munkanapokra). Mennyit fizettek?
ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom útnyilvántartás alapján megy az elszámolás, ilyenkor 15 Ft az amortizáció norma, az üzemanyag függ attól melyik hónapról beszélünk, de ha mondjuk március és benzines az autó, akkor ez összesen ca. 91 ezer Ft.
ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igaz az kimaradt, hogy benzines. A munkáltató határozta meg, hogy 18 ft/km az amortizáció, meg hogy a NAV által meghatározott átlagfogyasztás és üzemanyagár alapján történik az elszámolás. Én is ilyen 91e körülre számoltam, hogy ennyit kellett volna kapnom. A 2-est lepontozók leírhatnák, hogy miért ír rosszat 2-es, akkor hátha rájönnék miért nem kaptam ennyit.
ápr. 10. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

1.


18 ft a minimum, 30 max, ami adható.

ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2. válasz a helyes:


[link]

ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!