Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A lentiek alapján vissza...

A lentiek alapján vissza mondanátok az állást ?

Figyelt kérdés
Januárba jelentkeztem egy állásra , több körös interjú, tesztiras, átfogó orvosi és pszichológiai alkalmassági után februárban szóltak hogy felvesznek április 15.-től. Tegnap voltam bent szerződést kötni és a szerződésben 15 ezer forinttal kevesebb bruttó alapbér szerepelt mint amiben szóban megállapodtunk az interjún. A jelenlevő hr-esek nem tudtak vagy akartak magyarázatot adni. 8 éves munkaviszony után mondtam fel az előző helyemen.

ápr. 11. 16:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 10 ezer forint miatt? Hacsaknem bruttó 200 ezer forintos fizetésről beszélünk, akkor elég nagy ostobaság lenne. Szád meg talán csak van, hogy megkérdezz valaki kompetenst a kérdésben, hogy mi az oka.
ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mad Max2 ***** válasza:
82%

brutto 15 ezer forint nem olyan jelentős összeg hogy emiatt ne vállanám


Próbáld ki, milyena munka, legfeljebb ha nem jó akkor felmondasz és keresel másik melót

ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha olyan, tulajdonképpen manapság luxushelyzetben vagy, hogy megengedheted magadnak az elvekhez való ragaszkodást, akkor ne írd alá így a szerződést, amíg ez nem tisztázódik.

Ha nem akarsz vagy most nem tudsz emiatt különösebben problémázni, akkor utólag is tisztázhatod, és remélheted, hogy korrekt módon fognak eljárni. A harmadik lehetőség, hogy nem szólsz semmit, de akkor mindig ott marad benned a tüske, plusz ha ez tényleg egy teszt a részükről, akkor tudják, hogy veled bármit megtehetnek.

ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ilyen esetben nem kaptál egy írott ajánlatot? Soha nem mondanék fel egy szóbeli ígéretre...
ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen határozottan szóvá tenném, kérném, hogy a szóbeli igéretnek megfelelően módosítsák a szerződést,illetve megkérdezném, hogy ez szokásos-e náluk, hogy a szóbeli igérethez nem tartják magukat.
ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Annyival kevesebbet dolgoznék 1 hónapban amennyivel le akarnának húzni (br 15k) azaz jelen esetben épp 1 órával.
ápr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előre nem adnak szerződést szerintem. Közigben nem adtak legalábbis, de meg tervetetet sem.
ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jav. Tervezet
ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én kaptam közigben és versenyszférában is szándéknyilatkozatot, hogy alkalmazni fognak ... naptól. Bár való igaz, én kértem nem maguktól adták.
ápr. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy iszonyú inkorrekt dolog. Ha már fel mondtam akkor így jártam, de egy ilyen helyre nem szívesen mennek. Gusztustalan. Nem az összeg az érdekes hanem mást ígértek szóban.
ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!