Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban élek és szeretn...

Németországban élek és szeretnék hazaköltözni, pontosan mikor is leszek jogosult a német nyugdíjra?

Figyelt kérdés
Azt olvastam minimum 5 ledolgozott év szükséges ehhez. Igazából már csak ezt szeretném elérni, hogy ne vesszenek el az éveim. Tudom 5 évre sok nem járna,de mégis több, mintha hagynám elveszni az éveket. Viszont azt nem tudom muszáj e 5 teljes évnek lenni (januártól decemberig) vagy a tört évek is számítanak? Kikérem a nyugdíj intézettől a ledolgozott időm és jövő hónaptól lesz még 60 hónapom azaz 5 évem. Muszáj lenne maradjak decemberig vagy akár 1 hónap múlva költözhetek?

ápr. 14. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezd meg az ottani nyugdíj folyósítót.

Remélem nem úgy van mint Ausztriában.

Hiába van még a 15 éved 60 napnál nem tölthetsz többet az országon kívül mert egyébként nem jár a nyugdíj.

ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába van még a 15 éved 60 napnál nem tölthetsz többet az országon kívül mert egyébként nem jár a nyugdíj."


Na, ilyesmiket lenne érdemes az EU-nak felülvizsgálnia, mert teljesen diszkriminatív.

ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
5 év után jár a német nyugdíj(-nak az időarányos része). A 60 napos szabályról még nem hallottam. Ha elköltözöl másik országba és utána 30 évet ott dolgozol, akkor is járni fog a német nyugdíj része.
ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen navyvonaluak, hogy 5 ev utan mar jar valami meg ha nem is sok. Nálunk mennyi kell a minimál nyugdijhoz? 20 év ? Az a fránya nyugat.
ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5 év kell. de nem naptári. ha kaptál már nyugdíjigazoló papírt azon elvannak számolva az éveid, kinel voltál biztosítva. személyesen is kikérheted, rögtön kinyomtatják. de fontos, hogy ez csak lista, van mellette egy Bescheinigung, ami evenként igazolja hogy ki fizette es milyen jogcímen. ez a legfontosabb, írja is hogy nyugdíjig őrizze meg. igy nez ki:


[link]

ápr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.
ápr. 15. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha sok nem kell hozzá, akár egy ev is, én is megvárnàm valószínűleg
ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezért vagyok még kint. Ha 2-3 évig dolgoztam volna csak nem érdekelne,de most, hogy úgy érzem hív a haza és nagyon kevés van az 5 évhez már kibírom valahogy.
ápr. 16. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent úgyis van esély rá, hogy vissza mész ìgyis. Legalabbis sok ember így járt akit hívott a haza. Aztan egy ev utan spuriztak vissza .
ápr. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!