Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után megfizettetheti...

Felmondás után megfizettethetik a leltárhiányt?

Figyelt kérdés

Az üzletben ahol dolgozom az utobbi időben nem voltak jók a leltárok és a vezetőség megfenyegetett minket hogy a legközelebbi hiánynál a dolgozókkal fizettetik meg. Nekem ezzel már betelt a pohár ugyhogy felmondtam. Az lenne a kérdésem, hogy mivel a hónap felében még ott dolgoztam, így ha megint hiány lenne akkor azt ők megtehetik jogilag hogy kifizettetik velem? Küldenének fizetési felszólítást vagy hogy kell ezt elképzelni?

Mellesleg a felmondási papíron szerepel hogy a feleknek egymás felé nincs követelésük a felmondáskor. Ez akkor azt jelenti hogy engem a leltárokért már nem tudnak piszkálni?



ápr. 18. 00:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10. Lehet, hogy a ChatGPT megtalálta a gyakorit. 😂😂😂
ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9: hadd segítsek annyit, hogy mondjuk bankfiókban vagy alkalmazott, és felmondanak neked és kapsz egy papírt, hogy mindent leadtál (visszaadtad a laptopod, céges telefont esetleg céges autót). Majd ezek után egy pár hónappal később egy auditon kiderül, hogy több tízmilliót sikkasztottál. Szerinted megvéd az a nyamvadt papír, hogy leadtál “mindent” (telefont, laptopot, autót)? 😂😂
ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem volt semmiféle lopás, sikkasztás dolgozói részről. Ez alap. Ennek tekintetében kérdezem
ápr. 18. 10:47
 14/16 anonim ***** válasza:
#13: Nyugi. Követelés nincs. Ha csak ki nem derül bizonyíthatóan, hogy loptál vagy kárt okoztál akkor semmi gond.
ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha bizonyítani tudják, hogy loptál, akkor beperelhetnek, és ha nyernek, akkor igen. Különben nem.
ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Innentől kezdve bizonyítási kényszer van a munkáltató részéről, hogy bármit tudjon rajtad követelni hivatalos úton.


Ha nem tettél semmi rosszat, akkor nyilván nincs mit bebizonyítania, így nyugodtal alhatsz attól függetlenül, hogy lesz náluk újabb leltárhiány vagy sem.


Ez arra az esetre is igaz, ha nincs a kezedben olyan irat, amin ez áll: "a feleknek egymás felé nincs követelésük"

ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!