Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát választanád?

Melyik munkát választanád?

Figyelt kérdés

Döntés elé kerültem, direkt nem írok konkrét munkát, hogy mindenki bele tudja képzelni magát. Jelenlegi munkámat mondhatni szeretem, már-már hobbi, túl nagy kihívást már nem jelent, jelenleg 7,5 órás (gyakorlatban 7 óra 15 perc inkább) munkarendben vagyunk ehhez tartozik kétszer 30 perc szünet (ami néha pár perccel tovább nyúlik), van még a cégnél pár extra dolog ami jó, hogy van de nem feltétlen marasztalna itt (kantin ahol szépkártyával lehet fizetni reggelit, ebédet, csokit stb, narancslé facsarógép [feltöltve naranccsal], ingyenes kávé). A fizetés viszont nem olyan acélos, és havi 2-3 napot túlórázok.

A másik hely ahova ajánlatot kaptam, az a szakmámba vág, igazából érdekelne is, szakmailag tudnék fejlődni és talán az önéletrajzomba is jól mutatna. Többet fizet kb 25%-kal viszont 12 órás munkarendben két műszakban zajlik a munkavégzés, hosszú hét rövid hét felállásban. Mivel nem dolgozok ott túl sok plusz szolgáltatásról nem nagyon tudok még nyilatkozni.

Kicsit dilemmában vagyok, bár talán már van egy ötletem amit tenni fogok, csak kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok.


ápr. 24. 15:20
A kérdező szavazást indított:
hobbi munka, kevesebb ott töltött idő, alacsonyabb fizetés
szakmába vágó munka, több ott töltött idő, több fizetés
25 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezt te tudod eldönteni, hogy a dupla műszak és napi +4 óra munka és az ezekből fakadó "kifacsarás" megéri-e ezt a +25% fizut?

A kérdés itt azért rossz, mert most valaki azt mondja megéri, valaki meg azt, hogy nem. Mindezt a saját (nem a Te) élethelyzetéből kiindulva.

ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
csak mások véleményére is kíváncsi vagyok, esetleg érvekkel
ápr. 24. 15:34
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Hogyha fiatal vagy, akkor amelyik jobban érdekel és van előrelépési lehetőség.


Hogyha már idős, akkor amelyik nyugis és biztos, több szabadidővel.

ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Én érdemben csak a narancslé facsaróról tudok nyilatkozni. Nálunk is van ilyen, örültem neki, hogy bármikor ihatok friss narancslevet, amikor kedvem van. Aztán egyszer ott voltam, mikor feltöltötték. Majdnem elhánytam magam, az undorító bűz ami áramlott a gépből (jóval rosszabb mint pl. egy fél éve elhagyatott mosdó a metróban lehet, amibe beköltözött 10 hajléktalan) örökre messze távol fog tartani az ilyen gépektől.
ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
itt rendszeresen takarítják, nincs halál szaga xd
ápr. 24. 16:03
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Nekem jobb lenne az első.

De beszélnék az új lehetőségről ott, és hogy fontolgatom.

Hátha kapnál fizetésemelést.. mikor emeltek utoljára?

Te kerestél új állást, vagy hogy találtak meg?

ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
5. Ennek örülök, irigyellek :D
ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem érdemes többet dolgozni nagy szakmai ígéretekért több munkaidőbe többműszakba, ha érdemben ugyanannyira vagy jelentéktelen különbségre jön ki a nettó órabér...


Csak hamarabb kiégsz azzal a plusz havi 50-70 ezerrel meg nem jutsz messzebbre!

ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Most mondom nem fogod bírni a hosszú műszakot. Szerintem maradj a kényelmes helyeden. Ha ténylegesen sokkal többet fizet akkor fo tollra vennem, egyébként kizárt.
ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jav. fontolóra
ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!