Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság már nem éri meg...

Manapság már nem éri meg közgazdásznak tanulni?

Figyelt kérdés

ápr. 25. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Dehogynem. Az egyik legjobb diploma.
ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Mi értelme lenne?


Sokkal gyakorlatiasabb tudást adó képzések is vannak.

ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Például
ápr. 25. 20:44
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Régebben sem érte meg. Hacsak nincsenek politikai kapcsolataid.
ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De miért nem éri meg?
ápr. 25. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Hát, én friss diplomás közgazdászként bruttó 760k-t keresek egy elég nyugis irodai melóval. Nekem volt értelme ezt tanulni, szeretem a munkám, és mellette képzem magam egy még specifikusabb, jobban fizetőbb területre. De nyilván lehet menni mérnökinfóra is br 1millió feletti induló fizuért, ha az embert csak ez motiválja.
ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Az jó kevés, külföldön egy melós megkeres 700 ezret
ápr. 26. 06:22
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
7. Én nettó (!) 2.5 milliót keresek a marketing diplomámmal, erre licitálj rá a melósaiddal. :)
ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Olyan szempontból megérné hogy talán közgazdaságtani ismeretekkel felvértezve nem lennél olyan igénytelen, hogy egy másik országbeli melós bérét nominálisan összehasonlítod egy itthoni pályakezdő diplomás bérével és ebből vonsz le következtetést.


Ha gőzöd sincs, mit jelentett ez a mondatom akkor a közgazdaságtani szakok bármelyikét csak nagyon nehezen, vért izzadva fogod tudni elvégezni.

ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 Na persze , itt minden lúzer milliós fizetésekkel rendelkezik
ápr. 26. 11:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!