Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elmennem mentőápolónak...

Megéri elmennem mentőápolónak ebben a helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Felnőtt koromban fogorvos szeretnék lenni, de ebben az évben nem fog összejönni a kémia érettségi, úgy, ahogy szeretném. Ezáltal biztosan nem fogok egyetemre menni ebben az évben. Mivel érdekel az oxiológia is, sokat gondolkodtam azon, hogy esetleg mentőtisztnek megyek. Ám rájöttem, hogy mindenkepp orvos szeretném lenni. Az a tervem, hogy kihagyok pár évet (vagy akár csak 1 évet) és mentőápolóként dolgozok abban az egy évben. Az lenne a kérdésem, hogy ez hogy fog működni a gyakorlatban? Lesz egy érettségim, elmegyek jelentkezni, remélhetőleg felvesznek, és tovább? Lesz valami alap tanfolyam? Hogy vannak a műszakok, szerintetek mentőápolói munka mellett lesz idom készülni a kémia erettsegire? Nekem a tapasztalat lenne a legfontosabb, illetve hogy önállóan, saját penzembol éljek. Tudnátok ebben valamilyen tanácsot adni?

ápr. 27. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
2 eves a mentoapolo tanfolyam tudtommal. Azt olvasom a kerdesbol, h te azt gondolod, jelentkezel es egybol menton dolgozol, ez azert nonszensz. Ha felreertettelek, bocs.
ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A 2 éves képzés az a mentőszakápolói.

Sima mentőápoló nagyon gyorsan lehetsz (nem tudom, mennyi pontosan a képzés, de rövid, pár hónap múlva már vonulhatsz mentőgépkocsin).

ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezt egy másik kérdés alatt találtam:


Érettségivel már tudsz jelentkezni az OMSZ-hoz. 1 hónapos képzés után már mentőzhetsz is. Csak akkor el kell végezned 3 éven belül a mentőápoló képzést. Ami igazából 2 év. Plussz még arra jön rá a szakápoló. Suliban az első év az egy alapozó év mindenkinek, második évben jön a szakosodás.

ápr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
62%
Elhivatott kell legyél.Ha csak a pénz számít hagyd abba.
ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

3

Valamiert nem nyilik meg nekem az omsz kepzesi oldala. De nagyon erosen ketlem, hogy 1 honap utan barki mentoapolo lehetne. Durva is lenne, mit tud megtanulni barki 1 honap alatt? Ez nem egy etelfutar melo azert....


Mas oktatasi kozpontok (nem omsz) oldalan az van, h a mentoapoloi kepzes 2 ev.

ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 exronin ***** válasza:
62%

Pedig de, 1 hónap és ülsz a kocsin.

Mentőztem is pár évet, nem csak gondolom...

máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6

Ez ugy, h van valami eü vegzettseged elotte, ugye?

máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy érettségi a feltétel.
máj. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Notgonnatakeit válasza:
1 hónapos képzés után valóban lehetsz mentőápoló, a sulit kötelező megcsinálni utána. Nyilván ezzel az 1 hónapos képzéssel nagyon alap dolgokat fogsz tudni csak csinálni, gyógyszert pl egyáltalán nem adhatsz, se vénát nem biztosíthatsz. De akkor is benne van a pakliban, hogy egyéb kocsi hiányában Téged küldenek a nagy dolgokhoz is, szóval bele tudsz futni bármibe, aztán az az 1 hónap nyilván arra elég amire….Üdv, egy mentőápoló.
tegnap 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi kilences.


Ez eleg para, most meg inkabb remelem, h nem kell mentot hivnom soha senkihez.

tegnap 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!