Ez jónak számít?

Figyelt kérdés
Csak kivancsisagbol erdekel a dolog, nem kell tulgondolni, hogy megtakaritas stb. Atlagos emberek nektek mennyi penzetek marad a honap utolso hetere? Nekem 62.000 forintom maradt, ez jonak szamit?

máj. 26. 08:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
9%
Mit mondjak én 900000ft teszek havonta félre.
máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Most nekem is kb ennyim van még, de kevesebb szokott maradni. Szerintem ez elkeserítően kevés amúgy.
máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Semmi értelme másokhoz hasonlítgatni az anyagi helyzetedet.

Ezerszer el lett mondva, hogy ezen a fórumon többségben vannak a pénzügyileg tudatos, magas hozzáadott értékű munkát végző ember. Az átlagos keresetűek pedig őket rendre lepontozzák, mert nem tudják elképzelni, hogy jól is lehet élni ebben az országban.

Én is 800.000 Ft felett teszek félre jelenleg havi szinten. Nyilván az említett okból (az elsőhöz hasonlóan) én is le leszek ezzel pontozva.

Pedig nem olyan elképzelhetetlen ez. Sima alkalmazott vagyok (medior fejlesztő) + befektetésből is van jövedelmem. Nettó ~1.2M a bevételem.

Akkor most jónak számít a 62k hónap végéig? Nem tudom megválaszolni. A kajád ki fog jönni belőle fizetésig, ha nincsenek gyerekeid, és nem étteremben kajálsz.

máj. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Nincs aranyszabály, hogy mennyi a jó.

Élethelyzetfüggő, még hónapról hónapra is változhat teljesen normális keretek között is.

máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%
Ha 60 ezret tudnál félretenni és átlagos a kereseted akkor jó, viszont ha csak ennyi marad a számládon összesen az szörnyen kevés. Az azt jelenti hogy ha elveszted az állásod, lebetegedsz stb akkor adósságba kell menned ahhoz hogy túlélj.
máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy ne megtakaritasrol beszeljunk. Tudatosan sporoltam meg 6 havi beremet+ vettem egy 2eves autot. Ez egy olyan honap volt, hogy semmi nagy luxus dolgot nem csinaltam, de mindent megengedtem magamnak amit szerettem volna.
máj. 26. 10:50
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Jobbnak számít mint 61 ezer de rosszabbnak mint 63 ezer.
máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod, mennyi a fizetésed?

Ha 200, akkor jónak számít, ügyes vagy.

Ha 1M+ nettó, akkor azért nem olyan nagy teljesítmény, hogy fizu előtt 2 héttel még van belőle 62k.

máj. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

"Atlagos emberek nektek mennyi penzetek marad a honap utolso hetere? "


Erre sajnos nem tudok érdemben válaszolni, mert én nem vagyok átlagos, hanem bőven átlag feletti 👌😎 Habár hó végére nem maradt 12 ezrem se 😎

máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
Minden hónapban kifizetem a költségeimet, feltöltöm minden bankszámlám egyenlegét a kitűzött összegre, átutalom a megtakarítási számlákra a kitűzött összeget. Annyi pénzt teszek a likvid számlára amit előre kiszámoltam és tudom, hogy fedezi a kiadásainkat 4 hétig. Így igen, a hónap utolsó hetére kb. ennyi pénz marad ezen a számlán tervszerűen.
máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!