Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Budapesten már nettó 500 az átlagkereset (KSH, 2024)?

Figyelt kérdés
máj. 26. 09:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%
Azt, hogy a KSH eddig is csúsztatott, "érdekes" módszertannal dolgozott, de mára sikerült teljesen propaganda szócsővé változtatni. Pedig meglepően sokáig kitartottak
máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%
A KSH-ban nem tudok megbízni.
máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen realisnak tartom. Ismerettsegi koromben senki nem keres ezalatt, a proli reteg viszont nyilvan lehuzza 500 korulre.
máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
54%

Amikor kijönnek ilyen adatok, egy bizonyos réteg állandóan hüledezik meg hazugságnak állítja be.

Nincsenek tisztában az átlagbér fogalmával.A milliót kereső menedzser meg a minimálbéres fizetése is benne van ebben.



Egyébként meg Budapesten simán lehet ennyit keresni és nem kell hozzá megerőltetned magad.



Akik nem keresnek ennyit sem , nekik kellene elgondolkodniuk és magukba nézni, hol rontották el.

máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%
Azt szólom hozzá, hogy Budapesten van a jól kereső állások 70-80%-a, ezáltal durván felfelé torzítja az átlagot. Ez kb azt jelenti reálisan, hogy a budapesti emberek 70%-a akkor bőven nettó 500 alatt keres és a maradék 30% nagyon jól kereső húzza fel az átlagot.
máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

ma 09:36


Többek közt te is lehúzod ezek szerint (magadat nem irtad bele, csak az ismerősi köröd:D), mert tipikusan olyan irja ezt, aki jóval az átlag alatt keres, csak szeretne domboritani, meg prolizik :D

máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
44%
#6 nem Magyarorszagon elek mar, azert nem irtam bele magam. Tobb mint a duplajat kerestem ennek, mikor ott eltem.
máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
97%

Könyörgöm, mikor tanuljátok meg, hogy az átlagfizetés a fizetések átlaga, és nem az “átlagemberek” fizetése?

A mediánt nézzétek.

máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
83%

Semmit nem szólok hozzá. Sajnos igaza van a nyolcasnak.


Sajnos én a fizetések átlaga alatt keresek 70 ezer forinttal.

máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%
semmit, mivel tudom érzelmezni az "átlagkereset" jelentését.
máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!