Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Korunkban és az elkövetkezendő...

Korunkban és az elkövetkezendő 10 évben mik (lesznek) a hiányszakmák?

Figyelt kérdés

Építészmérnök szeretnék lenni és azt gondolom, hogy az elég jó megélhetést biztosít, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is.

Mennyit kereshet havonta egy átlagos é.mérnök?


2010. nov. 1. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit csinál. Rengeteg szakmához jó az építészmérnöki diploma. Viszont ha tervező akarsz lenni, akkor még véletlenül se menj bsc-re, vagy ha mindenképp azzal akarsz kezdeni, akkor olyan suliba menj, ahol van tervező msc. Pl pécsen és debrecenben asszem van, de győrben nincs.

És készülj fel a napokig tartó ébrenlétre.

Nem véletlenül jön egy-két tanár olyan gyenge poénokkal az elején, hogy:

Hány órás egy nap? 24 és még ott az éjszaka is.

Hogy lehet egy nap 25 órát rajzolni? Egy órával korábban kell felkelni.



építészmérnök hallgató

2010. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jelenleg az építőipar romokban, hogy 10 év múlva mi lesz, nem tudom.


egy másik építészmérnök. én nem tudtam elhelyezkedni olyan munkakörben, mint amiben szerettem volna. most gondolkodom, hogy elvégzek egy másik szakmát is és váltok. de nehéz, sok évet öltem már ebbe.

2010. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pfff, pedig azt hittem, hogy a mérnököknek könnyű. Az, hogy én nem tudok jogászként, az gondolom, érthető. De én ezzel külföldön se tudok szerencsét próbálni, a rajzolás viszont univerzális. A helyedben megpróbálnám kint. Valahol csak építenek házakat.
2010. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kétkezű munkát választanák pl. kőműves, burkoló, festő stb.

Már sokat gondolkoztam azon,hogy el kellene menni burkolónak,de lányként nem hiszem,hogy sok esélyem lenne :(

2010. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, ez necces lányként, még akkor is ha nem nehéz fizikailag. de pl. teszem azt virágkötő egy saját üzlettel?
2010. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!