Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásra szeretnék jelentke...

Egy állásra szeretnék jelentkezni, melyben nem kérnek főiskolai végzettséget, viszont most vagyok első éves (levelező). A szakmai önéletrajzomban feltüntessem? Vagy ha feltüntetem esélyem sincs az állás megszerzésére?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Miért lenne kevesebb esélyed azzal, ah feltünteted, hogy azért tanulsz tovább? Meredek nekem ez a logika...
2010. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Azert hatrany, mert akkor el kell mennie vizsgazni, suliba, es egy levelezön sem mindenhetvegen van. Ne tudd meg, hany allast nem kaptam meg ezert. Viszont, ha meg nem mondod el, ez gaz lesz, amikor el kell menned a suli miatt. Ha a szabadsagoddal tudsz ugy jatszni, akkor ne mondd el, esetleg csak a következö evben, mintha akkor jelentkeztel volna, azzal mar nem tudnak mit csinalni. (hozzateszem, en mindenhol elmondtam)
2010. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
68%

Nálam egyből azt kérdezték, miből finanszírozom az iskolát, mennyi időt vesz el a munkaidőmből a konzultáció és a vizsgaidőszak. Majd szép lassan abba az irányba terelték a szót, hogy biztosan azért tanulok, mert "fontosabb" munkakört szeretnék, mint egy olyat, mint amit az akkori végzettségemmel kaphatok, meg hogy akkor államvizsga után vagy már előtt ők a végzettségemnek megfelelő munkakört nem tudnak biztosítíani, így velem csak 2 évre tervezhetnek, stb.


Szóval lehet, hogy ez pozitívum, ha a munkakör olyan, amelynél megkívánják a fejlődést, és még örülnek is, de számíts ilyen "támadásokra" is a HR-től.

2010. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
abból a szempontból biztos hátrány, hogy az iskolai elfoglaltságok miatt, félnek, hogy nem tudsz majd kellő figyelmet fordítani a munkára...persze eltitkolni sem könnyű, pont a vizsgák miatt...még a konzultáció hagyján, legfeljebb kevesebbre jársz be...csak szombatonként...én azt hiszem inkább nem mondanám el. talán a próbaidőszak után, mikor már bizonyítottam, és nem tudnak csak úgy kirakni:-)
2010. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem neeee....


nem egy hr-sel -barátokkal- beszéltem ez ügyben... az ő véleményük is ez volt. HA van normális házi dokid, akkor nincs akadálya.... max fizetsz neki zsebbe egy 5000-st és influenzával kiír. csak az is necces, ha sokat hiányzol így, de hát próba cseresznye...


Amúgy igaz amit előttem írtak: ha feltünteted biztosra veheted, hogy kirúgnak vagy fel sem vesznek, mert ha mnár meglesz a diplomád, akkor többet akarnál..

2010. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!