Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő grafikusként,...

Pályakezdő grafikusként, webdesignerként mennyire nehéz elhelyezkedni manapság?

Figyelt kérdés
Csak mert azon gondolkodom hogy merre tanuljak tovább. Érdekel ez a téma, de kíváncsi lennék hogy érdemes e belevágni, és pénzt és időt ráfordítani? Nem telített a szakma? Van még rá igény? és később lesz? Vagy már így is túl sok a a webdesigner?
2010. nov. 24. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
a legkönnyebb párnafenekű melók egyike, magyarul esélytelen vagy, hacsak nem vagy született zseni, akár filléres munkabérért.
2010. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

csak ha szereted is csinálni és hobbiból is.

mire munkakereső leszel, kell rendelkezned egy tonna referenciával. ha szereted csinálni, akkor kreálsz magadnak, és melód is lesz, ha jól tolod. ennyi.


az iskola önmagában kevés.

2010. nov. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Suli mellé tanulj valami újdonságot, a sulik nem tudják lekövetni a folyamatos fejlődést, mire kikerülsz, a suliban tanult programok, módszerek fejlettebbek lesznek akár új funkciókkal, amik neked is újdonságok lesznek. Én már kitaláltam, mire állok rá, de nem adom ki, ha nem haragszol, szeretnék az elsők között lenni az újdonsággal. :-)
2010. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az is baj, hogy elözönlötték a netet az egyszerű tartalomkezelőkkel (Drupal, Joomla) dolgozó unatkozó kismamák és társaik, akik 10 ezerért összedobnak valamit a megrendelőknek, így inkább őket választják.

Megnéz pár photoshop tutorialt, rosszabb esetben a netről szerzi be az összes képet, feltölti vele a sablont és ennyi.

Én most is melózom => meg van nyitva 3 jegyzettömb. Persze néha használok szerkesztőket, de az, hogy azt se tudjam, hogy a css-t eszik-e vagy isszák, viszont webszerkesztőnek mondjam magam.. és néha még oltogatnak is, hogy nem ismerem a Drupalt pedig az milyen jó, meg minek töltök napokat-heteket egy oldallal, amikor nekik pár óra alatt kész és felannyit kérnek.

Jó, nem vagyok valami szuperguru, nemrég végeztem, meg leszek én is kismama :)


Tehát túl sok önjelölt "zseni" van, nem is a szakma telített, hanem a kívülről betörő nem szakmabeliek vannak sokan. Pedig szeretnék még ebben az irányban fejlődni, bár most úgy tűnik megmarad hobbifélének és valami dilettánsmentes területen ügyködök.

2010. nov. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
01:22 - Azért kicsit ellened kell szólnom, mert nem is az a baj, hogy valaki a netről szed össze információt autodidakta módon, összedobok én neked olyan profi képet Paint-ben, hogy nem is fogod tudni, hogy csak egy ilyen egyszerű eszközzel készült. Az ötlet, az újdonság az, amire érdemes időt és energiát fordítani, persze csak ha elég kreatív is vagy. Ha valakiben nincs kreativitás, használhatja a legkomolyabb scripteket és lehet a legjobb képszerkesztője, akkor se lesz benne igazán értékes ember, mert egy ugyanolyan sablon tudása lesz csak, mint egy átlagos "csináld magad" adott felületű szerkesztőnek.
2010. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Én azért gondolkodtam el ezen a terülten, mert eddig is hobbi szinten használtam ehhez kapcsolódó programokat, többek között a photoshopot is. De mint az előttem szólók között is volt aki írta, hogy akkor lehet valaki igazán jó, ha folyamatosan tanul, és naprakész az új technikában, új programokban, és emellett kreatív és egyedi ötletei vannak. Én kreatívnak tartom magam, hisz rajzolok meg festek meg sokféle dekorációs munkám is volt eddig, szóval ezért gondoltam hogy talán nem lenne hülyeség ezt a hobbi szinttől kicsit tovább fejleszteni. Magamtól lassan menne, ezért gondoltam hogy talán egy egy tanfolyammal fel lehetne gyorsítani. Van most a neten egy jónak tűnő tanfolyam. Mit gondoltok erről? www.webdesigntanfolyam.com
2010. nov. 25. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!