Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 évesen felvehetnek kukorica...

15 évesen felvehetnek kukoricacímerezni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos,az én lányom is 16 éves volt,mikor diákmunkában ezt csinálta.
2010. nov. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert nyáron már dolgozhatsz.
2010. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15 évesen csak iskolai szünetekben dolgozhatsz szülői engedéllyel és iskolalátogatási igazolással
2010. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon köszi! Ment mindenkinek a zöld kéz!
2010. nov. 27. 09:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Mire jövőre címerezés lesz, addigra már szünet szokott lenni, de 16 éves kell légy mert egyszerűsített munkavállalói szerződést kell kössenek veled, szülőnek is alá kell írnia (nem vagy 18 éves).

Részvétem előre is, az egyik legrosszabb és legkeményebb munka...

26F

2010. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pollák Eszter válasza:
Ugy tudom a jelenlegi törvény szerint 14 éves kortól vállalhatsz munkát (fehéren legalábbis). Nem tudom mennyi kell, hogy 8 órázhass, de a kukoricacímerezés, amugy is napszámra megy( legalábbis a legtöbb helyen, Pl.: Pioner gabonakutató).
2010. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy hát? 14 vagy 16?
2010. dec. 1. 16:23
 8/11 anonim ***** válasza:

14 éves kortól lehet dolgozni, ha már nem jársz semmilyen iskolába. 16 éves korodig szülői, írásos beleegyezés kell hozzá. Ha iskolába jársz, akkor is ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy dolgozni csak és kizárólag az iskolai szünetben mehetsz, milyen ősszel tanulmányaidat kell folytatnod.

18 év alatt - bármilyen módon dolgozol a fentiek közül - nem lehet éjszakai műszakban dolgoztatni, nem rendelhetnek be rendkívüli munkavégzésre, valamint készenlétre sem vehetnek igénybe, másmilyen munkaközi szünetet kell részedre biztosítani, és a napi pihenőidőd (két munka közötti, otthon töltendő időd) legalább 12 óra kell, hogy legyen.

Nem kell feltétlenül egyszerűsített (alkalmi munkavállalói) szerződés kötni, lehet ugyanolyan munkaszerződéssel dolgozni, mint a "felnőttek", tehát munkaviszonyos, alkalmazotti munkaszerződéssel.

2010. dec. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jövő márciusban legyek 15. Akkor nem mehetek? :S
2010. dec. 3. 13:40
 10/11 anonim válasza:
legrosszabb meg legkeményebb?? engem is mindenki ezzel riogatott, de tavaly nyáron csináltam,és egyáltalán nem volt vészes! pedig első nap vagy 40fok volt! kilehet bírni,sőt valahol én még élveztem is és nálunk is voltak talán még 15évesnél is fiatalabbak, 1 lány legalábbis biztosan
2010. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!