Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tantárgyakra, és...

Milyen tantárgyakra, és azokon belül mely témakörökre koncentráljak, ha könyvelő szeretnék lenni? Jól keres egy könyvelő?

Figyelt kérdés
Gondolom matekra kell odafigyelni, de mely témakörökre azon belül? (Gimnazista vagyok)
2010. nov. 27. 22:57
 1/6 anonim válasza:

Szia!


A Corvinus Egyetemre, pénzügy-számvitel szakra jártam.

Ha egyetemben gondolkozol, és ott szeretnél megfelelő számviteli végzettséget szerezni, a matekot nem lehet kikerülni. Elsősorban analízist tanítanak, határérték, integrálás, deriválás, függvényvizsgálat (de ez jóval nehezebb és komplikáltabb mint a gimis emelt szint, matek fakultáció, gyakorlatilag előről kezdődik minden). Ezen kívül mátrixokkal kell műveleteket végezni, illetve volt valószínűségszámítás is.

Amennyiben OKJ-s képzésben gondolkodsz, és úgy szeretnél könyvelő lenni, sajnos nem tudok segíteni.

Kereset: nagyon sok mindentől függ, például attól, hogy közép vagy felsőfokú végzettséged van-e. Egy egyetemen végzett számviteles nyilván a többszörösét kapja egy középfokú végzettséggel rendelkező keresetének. Függ a munkahelyedtől, tapasztalat, stb.

A vezető beosztáshoz mindenképp kell diploma, és nagyobb cégeknél az angol tudás elvárt. A kezdőfizetés olyan bruttó 200 körül lehet, később 400-500 ezer is elképzelhető szerintem.

2010. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az előző vagyok:

ha részletesebben érdekel a matek, a Corvinuson első évben pénzügy-számvitelen így néz ki:

[link]

itt letöltheted az órai anyagokat

2010. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy, hogy ilyen részletesen írtad le nekem! Még annyi, hogy szerinted, ha nem vagyok matekzseni, csak olyan 4-es körüli matek (matek tagozaton), akkor is érdemes nekem ezt csinálni? Előre is köszönöm!
2010. nov. 27. 23:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kitartásra lesz hozzá szükséged, de megcsinálható. Igazából csak attól függ, hogy el tudod-e végezni az egyetemet, hogy mennyit tanulsz a vizsgákra. Ha minden nap matekozol és folyamatosan tanulsz a félévben, akkor menni fog szerintem. De ne felejtsd el, hogy attól még nem leszel könyvelő, hogy lediplomáztál. El kell majd még végezned utána egy mérlegképes tanfolyamot (nagyon nem olcsó) és le kell vizsgázz.


Egy könyvelő egyébként kereshet nagyon jól is, de nagyon rosszul is. Én közalkalmazottként könyvelek éppen a BCE-n, de nem mondatnám, hogy túl lennék fizetve. De én mondjuk direkt választottam ezt a munkahelyet, nekem saját cégem is van mellette. Ha sikerül bekerülnöd a nagy könyvvizsgáló cégekhez (Deloitte, KPMG, stb.), akkor ott néhány év gürcölés után nagyon jól lehet keresni (kb. nettó 2-300.000 Ft-ot is hazavihetsz), de ha csak egy kis bt-nél fogsz könyvelni, akkor simán lehet, hogy csak nettó 80.000 Ft lesz a havi fizud, szóval ez a szakma nagyon szór fizetés szempontjából.


Én azonban a BCE helyett inkább a Pszf-et ajánlanám. Az sokkal magasabb szintű gyakorlati oktatást nyújt. A BCE-t inkább akkor ajánlanám, ha elméleti szakember akarsz lenni. A BGF sokkal jobb gyakorlati képzést nyújt.

2010. nov. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az első vagyok.

Én voltam olyan vakmerő, hogy úgy felvételiztem, hogy sem faktos, sem emelt matekot nem csináltam, tehát az egész analízis ismeretlen volt. Középmatekon amúgy ötös voltam, de nem mondanám, hogy a műszaki egyetemisták szófordulatával élve "szabadidőközpont" volt nekem a Corvinus. Rengeteget kellett gyakorolnom és gürcölnöm a matekkal.Amúgy a BGF valóban gyakorlatorientáltabb, ismerősök elmondásai alapján viszont ott a szó legszorosabb értelmében szívatják a népet a matek alapozókon. Erről én sajnos sokat nem tudok mondani.

2010. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

PSZF - számvitel és BCE - infót végeztem:

Könyvelőnek alkalmazottként diplomával nem éri meg elmenni: kevés a pénz, sok a meló. Saját könyvelő cégben dolgozni egy másik téma: az sem egy leányálom, mert szinte hétről hétre jönnek ki az új szabályozások, mindig naprakésznek kell lenni, nem beszélve arról hogy néhány ügyfelet is kell szereni indulásnak Megint más a helyzet, ha van már apunak/anyunak könyvelőcége.


Közgazdásznak megéri elmenni tanulni, az előttem szólók már leírták a lényeget, és egy lehetséges karrierutat.

2010. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!