Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdenél 1 infó érettség...

Mihez kezdenél 1 infó érettségivel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy 18 éves vagy, van a kezedben 1 informatika emelt szintű érettségi. Az érettségin csak infoból sikerül kiemelkedőt alkotni, tehát az elért pontszám nem valami nagy. Angolul éppen hogy kommunikálsz valamit.

Mit lépnél ezek után ? munkát keresnél; továbbtanulnál; tanulnál és munkát keresnél,hogy később továbbtanulhass;vállalkoznál;vagy segélyből élnél és hagynád h eltartsanak a szüleid?


Főleg olyanok válaszára lennék kíváncsi akik már átélték ezt, döntöttek, és úgy érzik hogy jól döntöttek.

Nekem van még a döntésig 1 évem, addig szeretném fejleszteni az angol tudásomat,ami már valamilyen szinten javult , de még mindig elég gyér. Szerintem a továbbtanulás lesz, de el nem tudom képzelni hova fogok menni. Rendszergazda szeretnék lenni,vagy programozó(bár ehhez RENGETEGET kéne még tanulnom, ami nem menne sztem) De más is érdekel.

Kieg.:ötös infó érettségi mellé jár ECDL is de nem hiszem h számít valamit .


2010. dec. 7. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
gyúrj rá matekra, és nyomás vmi fősuli, ahol elvégzel valami fasza szakot(infósat), kib*szott nehezen, aztán meg nyomás melózni.
2010. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetem, esetleg technikum, oda tuti felvesznek és azzal el is tudsz helyezkedni. Az infó érettségi és az ecdl semmit nem ér.
2010. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okj rendszergazda képzés mennyit ér? Fősulira nem szeretnék menni mert annyira sok lenne a matekos tárgy hogy vagy felkötném magam vagy csak simán feladnám és mennék a hivatalba, polgár úrhoz,a Jenőhöz, segélyért. + emellett amit infóból megtanítanának ott velem annak a nagy része már elavult, használhatatlan baromság.
2010. dec. 7. 21:58
 4/9 A kérdező kommentje:
olvasgattam különböző fórmukon és arra jutottam hogy okj-s képzés lesz, vagy programozó vagy rendszergazda. Ezt még a hátramaradt 1 évben eldöntöm, addig tanulom a phython-t és a delphit és esetleg kipróbálom a linuxot, hogy ahoz is konyítsak valamit. Okj után talán levelezőt elvégzem, és közben megpróbálok valami szakmai tapasztalatot szerezni :) de szépen hangzik ez így, már csak 1 nagy adag szerencse kellene hozzá, és az h ne adjam fel.
2010. dec. 7. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Francokat. Nyomás az egyetem, műszaki informatika vagy villamosmérnöki szak. Lehet hogy beszarsz az elején a matektól, de ha elvégzed, keresett szakmád lesz, amivel akár külföldön is jó esélyed van elhelyezkedni. Ha 10 év múlva visszanézel, hálás leszel nekem... ;)
2010. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

OKJ-s programozói végzettséggel nagyjából annyit elérsz, hogy 1-el több dologgal tudod kitörölni. Ha zavarba hoz a matek, akkor főleg ne foglalkozz vele. A programozás nem olyan dolog, hogy leülök és beseggelem, hanem sok-sok tapasztalatot kell gyűjteni ahhoz, hogy önállóan meg tudd valósítani azt, amit ténylegesen meg akarsz alkotni.


Én webfejlesztőként dolgozom, folyamatosan tanulni kell, ha tartani akarsz egy olyan szintet, amiből meg is tudsz élni. Csak akkor tanuld ezt ha:

- tényleg érdekel,

- erős idegrendszered van,

- nem vagy lusta tanulni és gyorsan tanulsz,

- jó a logikád.


Lehetne még sorolni, de példaként hoznék fel egy sztorit.

A jelenlegi munkahelyemen együtt kezdtem egy egyetemista sráccal, aki ugyanazt tanulta az egyetemen, ami a munkakörébe tartozott. Az első héten nem is volt semmi gond, aztán kibukott a dolog ott, hogy a srácot valójában az se érdekli amit tanul, csak legyen valami, így kb 3x annyi időt vett igénybe neki egy egyszerű programkód megírása, mint egy olyan munkatársnak, aki szereti a munkáját, érti, és fanatikus benne.


Nem rémisztgetni akarlak, de ez is munka, és ez sem könnyű. Ha érdekel a dolog, hogy kinek mi a véleménye, mit tanácsol neked, akkor keress meg pár fórumot, ahol már dolgozó programozóktól tudsz tanácsokat kérni.

2010. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
francba az egésszel. Kezdem feladni az egészet, nem az én agyamra van ez optimalizálva.
2010. dec. 27. 01:56
 8/9 anonim ***** válasza:
zúzz programozónak!
2011. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most gondolkozok az emelt szintű info érettségin, mert már a közép szintű is jól sikerült, felsőfokú okj-s informatikai képzésre járok, az ha letelik(vagy még előtte) tuti lerakom az emelt szintű info érettségit minnél jobbra és megyek fősulira, mert diplomával aért jobban el lehet helyezkedni külföldön is.

Am én mérnök informatikára szeretnék menni.


Én ezt tenném a helyedben most , hogy minnél jobban rágyúrni az érettségi pontszámodra és bejutni valami komolyabb főiskolára

2011. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!