Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Tesco-ban mért csak 350...

A Tesco-ban mért csak 350 Ft-ot fizetnek 1 óra munkáért? :D

Figyelt kérdés
Az USA-ban mondjuk ennyiért szerintem a seggüket sem törölnék ki az emberek.
2010. dec. 12. 20:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem Afrikában élünk"



Talán Amerikában élünk?

2010. dec. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Egyszerű,itthon van, aki ennyiért is elvállalja a munkát.
2010. dec. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én is attól veszem a tejet/húst/műszaki cikket stb, aki legkevesebbért adja, úgy a cégek is a kedvezőbb árat fogadják el, ha munkaerőről van szó.


Te talán több pénzt adsz a tejért a boltban, mert az túl olcsó?

Az árakat (a munka árát is) a keresleti-kínálati viszonyok határozzák meg.

2010. dec. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

AZ első, hogy mi elég szarul állunk a nyugathoz képest. Ott az árak átlagban 3X nagyobbak de az árak csak 35%-kal.


A második, hogy amit sokan meg tudnak csinálni azt nem fizetik meg. Mindenki elmehet árú feltőltőnek, de mérnöknek nem. Azt elég nehéz elvégezni. Ebből jön, hogy aki a tescoban dolgozik az nem kap annyit.

2010. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A Ponyvaregényben volt, ami mondjuk jó 15 éves állapot:

"A pincérek és a mosogatók? Egyötvenes órabérért? Pláne b@sznak rá!" - Akkoriban 1USD=104Ft volt. Ott se lehet olyan jó :)

[link]

2010. dec. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
most 7-8$ az USA-ban a minimum órabér, ami 1400-1600 Ft.
2010. dec. 13. 09:30
 17/22 anonim ***** válasza:
Se nem Afrika se nem Amerika, de sajnos az árak sem Afrikaiak itthon, elég sok mindent az Usában olcsóbban lehet megoldani. Meg nyugaton is. És ott háromszor ennyit keresnek. Némelyik ismerősöm több év után hazajön és élelmiszerboltban rosszul lesz, mikor fizet, hogy itt mi mennyibe kerül, hisz alig vett valamit, abból se a legjobbat, aztán tízezer...
2010. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%
Érdekes, én a CORA-ban 695-ft nettóért kasszázom, és nem vagyok tanuló!
2010. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A hiperekben is jól lehet kereseni, persze csak ha már ott dolgozol legalább 10-12 éve! Pontosabban jónak mondható! Ez nettó 120-130ft/hó teljes munkaidőben! És hogy a TESCO-ba miért ennyire kevés? Mert ha most kezdesz el ott dolgozni akkor ennyi, de ha jól dolgozol akkor lehetsz szerencsés és 10-12 év múlva talán kereshetsz te is többet! De... PL: a TESCO-ba az álláshírdetés így szól-

Üzletvezetőt felveszünk.. elvárás....szerintetek MI?


8 ÁLTALÁNOS!!! Ez nagyon vicces!

Az aki ezt tanulta évekig nem veszik fel, mert az többet kér és inkább felvesznek olyat akinek gőze sincs az egészről!!! Na ezért olyan kevés ott a fizetés!!

Vagyis mi vásárlók legyünk elégedettek az olyan dolgozókkal akiknek végzettségük sincs, nem tudnak megfelelően kezelni egy esetleges problémát, de azért mi haggyunk ott egy csomó pénzt mert ez tuti jó nekünk!

De mondjunk pozitívat is! Manapság akinek nincs végzettsége labdába sem rúghat a munkaerőpiacon! Viszont itt el tud helyezkedni! Ők örüljenek, hogy van munkájuk!

Valaki diplomával sem talál munkát!

2010. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én dolgozom a CORA-ban.Itt a pénztárosnak is minimum érettségi kell, és én még 1 éve sem vagyok ott, mégis jóval 100 felett van a nettóm, és az sem mellékes, hogy itt a pénztáros CSAK pénztáros, nem kell töltögetni, semmilyen osztályon nem vagyok, csak a kasszán.
2010. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!