Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenne egy állás számomra, de...

Lenne egy állás számomra, de van egy kis baj?!

Figyelt kérdés
Reggel 8-tól este 6-ig kellene dolgozni, viszont fél5-től spanyol nyelvtanfolyamra járok. Ez az egy van a városban, nem tudom az időpontot átrakni máskorra. Magánórára már jártam, de nem vezetett eredményre, 6 éve tanulom a nyelvet és most már nagyon fontos lenne nyelvvizsga, mert addig nem kapok diplomát. Mit csináljak? Beszéljem meg a munkáltatóval hogy nem tudna-e hamarabb heti 2x elengedni?
2010. dec. 29. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:

húha

Ha van konkurensed is az állásnál, akkor sztem csökkennek az esélyeid, ha rögtön iylen kérésekkel állsz elő..


Meddig tart még a nyelvtanfolyam?


Milyen jellegű a munka, amit megpályáztál? Mennyire van lehetőség rugalmas munkavégzésre?


Hátha ledolgozhatnád más időpontokban azt a heti 2x-i elmulasztott munkaidőt..

2010. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy szerencsés egyből így nyitni egy új munkahelyen. Ha csak néhány alkalom van hátra a tanfolyamból, akkor elképzelhető hogy elenged a főnök. Ha viszont még 3 hónapig tart, akkor nem biztos hogy annyira lelkes lesz. Attól is függ hogy milyen munkát végzel?

Ha nem kötött annyira időben, csak az a lényeg, hogy az adott feladatokat megcsináld, akkor kérd hogy mehess hamarabb dolgozni és hamarabb eljöhess.

2010. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok


Nagyon egyre gondoltunk 2.válaszolóval:)

2010. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

2. vagyok.

Igen, mert végülis nem bonyolult kérdés. :-) Ettől a pár dologtól függ.


Még egy javaslat. Szerintem ne említsd ezt a nyelvtanfolyamot egyenlőre, míg biztosan nem te kapod a munkát. Nagyon nehéz munkát találni, nehogy emiatt aztán ne téged válasszanak.

2010. dec. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeptemberben kezdtem a haladó tanfolyamot, de még hátra van belőle 1 év! Viszont itt nagyon fel tudnak készíteni a nyelvvizsgára, ezért nem szeretnék a tanfolyamtól megválni. Ez előtt volt 2 sikertelen nyelvvizsgám és most nagyon örülök, hogy végre értem a nyelvet és gyorsan tanulok. De ahhoz hogy meg tudjam csinálni a vizsgát be kell járnom, mert nem vagyok valami jó nyelvtanulásból. És itt alaposan felkészítenek, kedves a tanár és a többi diák is.

A T-Mobile-ba lenne az állás, de semmi konkrétumot nem tudok. Csak annyit, hogy reggel 8-tól este 6-ig van nyitva az üzlet.

2010. dec. 29. 11:32
 6/9 A kérdező kommentje:

De azért csak szólni kellene, nem? Mert ha felvesznek engem akkor közöljem, hogy nekem el kell mennem 4-kor heti 2x?

Nagyon fontos lenne nekem ez a nyelvvizsga, már csak ez hiányzik ahhoz hogy kiadják a diplomám.

2010. dec. 29. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz helyzet. T-nél hétvégén is nyitva van az üzlet nem? Akkor lehet olyan munkarended, hogy pl. hétvégén bemész, és ledolgozod. Csak ezzel az a baj, hogy ha már ott dolgoznál x ideje, előállhatnál ilyen variálós kéréssel, de hát kezdőként... ???? Ez csak a főnököd jóindulatán múlik. És ha most félbehagynád a tanfolyamot, és majd ha már ott dolgozol egy ideje, akkor elkéreckednél?

Tudod a T-nél egy jó munkaehlyed lehetne. Bár engem vettek volna fel oda.

2010. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Ez tényleg problémás. Ha üzletben leszel, akkor onnan nem lehet eljönni hamarabb.

Nincs semmi lehetőség arra, hogy a nyelvórát átrakd? Mert ha nincs, akkor választanod kell a kettő közül.

Ha megengedheted magadnak, hogy még esetleg hónapokig munka nélkül legyél, akkor csináld a nyelvvizsgát. Az biztos hogy az hosszú távon meg fog térülni.

2010. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De azért csak szólni kellene, nem? Mert ha felvesznek engem akkor közöljem, hogy nekem el kell mennem 4-kor heti 2x? "


Ezt megpróbálhatod, de mivel 100%, hogy próbaidőre vesznek fel, így azonnal meg is köszönik majd a részvételt...


Kb. 50 másik ember van arra a munkára, NEM FOG a T kompromisszumot kötni. Mert másik 49-el nem kell, akkor miért tenné.

2010. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!