Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell tudni a légiirányító...

Mit kell tudni a légiirányító szakmáról?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és megtetszett ez a fajta munka.Sajnálatos ebben a helyzetben, hogy németből fogok érettségizni és az angol nem megy jól,így arra gondoltam, hogy nyáron és a főiskola közben is valami tanfolyamon elkezdek tanulni angolul,majd a diploma után jelentkezek a légiirányító képzésre.

Véleményeket és tapasztalatokat várok.Köszönöm szépen az esetleges válaszokat.


2011. jan. 2. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz:

[link]

2011. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egyik volt osztálytársamnak volt ez gyerekkori álma, és most el is érte. Azt kell, hogy mondjam, nagyon nehéz bekerülni a képzésre (és ez munkával is jár), több ezer ember közül választanak ki kb 20 embert. Ha az alkalmassági tesztet elbukod, akkor maximum egyszer próbálhatod újra talán két év múlva.

A kurzuson sokat kell tanulni, de megvalósítható. Angolul természetesen folyékonyan kell tudni. Viszont érettségi kívül nem kell semmi.

A meló húzós tud lenni, egyszerre több dologra kell figyelni, viszont jól meg is fizetik. A munkarend az olyan, hogy 12 óra munka, majd 36 óra pihenés, de a 12 órásból is csak 4 óra munka, négy óra pihenés, újabb 4 óra munka felállásban megy.

2011. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én valahol azt olvastam, hogy diploma is kell hozzá, de lehet, hogy félreolvastam.Tehát akkor csak érettségi kell?
2011. jan. 2. 18:52
 4/9 anonim válasza:
73%

Szia! énis most állok érettségi előtt és itt olvastam, hogy diploma kell: [link]

A HC honlapján az van írva, hogy Középfokú iskolai végzettség, de előny a diploma... szóval nem bíznám a véletlenre... :)

Engem az érdekelne, hogy mit érdemes tanulni fősulin/egyetemen, ami után ide jelentkezhetnék...

2011. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Repülőmérnöki vagy valami híradástechnikai mérnöki végzettség talán előnyös lehet.
2011. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is.Én is utánanéztem,csak érettségi KELL, de előny a diploma, amit természetesen meg szeretnék szerezni.Azon gondolkozok,hogy valami olyan diploma kéne,amivel később is el lehet helyezkedni és jól fizet, ha esetleg nem sikerülni a dolog.De a légiirányítóra pályázok.Amúgy mindegy, hogy milyen diplomád van?
2011. jan. 2. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
mérnök szakok
2011. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha esetleg más diplomát szeretnék?Akkor hátránnyal indulnék annak ellenére, hogy megvan a diploma?Köszi a válaszokat.
2011. jan. 3. 00:05
 9/9 anonim válasza:
76%
egyéni vélemény... de szerintem a műszaki szakmák sem kapcsolódnak ehhez, és szerintem nincsen megkötve hogy csak műszaki diplomát vesznek figyelembe
2011. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!