Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maximum a fizetésed hány...

Maximum a fizetésed hány százalékát tudod/tudnád megtakarítani egy hónapban? Őszintén!

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok, változó, mikor mennyit dolgozom. 30-70ezer körül van a jövedelmem havonta.

Életbiztosítást kötöttem, ide havi 11 ezret pakolok be. Ez fix, többet nem is teszek félre, mert ki kell egyenlítenem a jövedelmem ingadozását.

2011. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdem, hogy fizetés után a felét azonnal lekötöm, hogy ne lehessen hozzányúlni, csak ha nagyon szükséges. A másik feléből élek egy hónapban, albérlet, kaja és egy kis szórakozásra is futja, ruhákat nem szoktam gyakran venni, inkább egyben többet.

Ehhez persze az kell, hogy kettessel kezdődjön a nettó bér. Tehát a válasz minimum 50%.

Egyébként, ennyit félre kell tenni (százalékban), hogy esélyes legyek egy lakáshitlre, függetlenül attól, hogy mennyit is szeretnék majd felvenni.

2011. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nettó 160-ból 50-et tudok megtakarítani. Kb. 40+10 elmegy albérletre+utazásra, 40 kajára, 20 egyéb dolgokra.

Pályakezdő, egyedülállóként szerintem ez tűrhető.

2011. jan. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az tényleg nem rossz. Igazából 40 ezer kajára egy kicsit sok. 10 ezret nyugodtan le lehetne belőle faragni. Gondolom másból is, de ha neked így jó akkor belefér. Ennyiből megteheted.

Azért a kérdés mert szerintem ez sokkal többet mutat annál mint ha a jövedelemről érdeklődnék.

2011. jan. 11. 22:21
 5/10 A kérdező kommentje:

Amúgy én egyedűl, önnállóan, élek, elég minimalista módon. A jövedelmem 40000 ft. Ebből 26500 az albérlet rezsivel. Fix ár. A többi marad kajára és egyébbre. Havi 2000-et tudnék félrerakni. Nem mindig teszem meg. Hosszú távon alig nyereséges a dolog mivel ha megbetegszem vagy valami plusz kiadás van akkor az visz mindent. Azért már 10000-t félre raktam.

Bármilyen furcsa, lehet majdnem egészségesen élni ennyi pénzből. A minden nap kenyér és extrém kevés hús persze nem jó. Ezen szeretnék változtatni.


Írjatok még!

2011. jan. 11. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:

egyél rizst, az egészséges


Mi a barátommal ketten vagyunk, elég sokat költünk minden marhaságra. Akváriumok, csincsilla, gekkó, kaméleon, ... szóval egy egész állatkertet tartunk itthon, így arra már nem marad hogy félre is tegyünk :/ de ezek az állatok meg kellenek, szeretjük őket, ez a hobbink.

2011. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bruttó 229 ezret keresek, ami nettó olyan 170 körül szokott lenni. Havonta 2-3 százezret költök, december különösen tréh volt, 720 ezret költöttem. Nem nagy megtakarítás, inkább életművészet ;-)
2011. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Levonod a kötelező ,fix összegeket amit feltétlenül kell költened .

A többi már csak tőled függ.

Egy Távoli ismerősöm 10 000 000 forintot ivott el pár év alatt.

Így is lehet.

2011. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20 százalékát.Ez 200 000 forintot jelent.Komoly vállalkozó vagyok,és nem csaló.Ilyen is van.
2011. jan. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratula!
2011. jan. 22. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!