Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő diplomások vagyunk,...

Pályakezdő diplomások vagyunk, jó ideje nem találunk munkát pedig minden nap nézzük az állásokat, küldjük az önéletrajzokat, interjúkon veszünk részt, de sehova nem hívnak dolgozni, anyáink szerint biztos jár nekünk valami támogatás, jár nekünk?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Önkormányzattól bérpótló juttatás, ha a megélhetésetek más módon nem biztosított, ÉS vagyonotok nincs (szóval ha van egy Trabant a neveteken, akkor már nem). Vállalni kell a közcélú munkát cserébe, ha felajánlják.

De ezt se biztos, hogy lehet kérni rögtön. Lehet, hogy bizonyos ideig regisztrált munkanélkülinek kell lenni hozzá, vagy előzetes együttműködési megállapodást kell aláírni az önkormányzattal.

Az önkormányzatnál kell megérdeklődni, ők tudják.

Ja, és ha megadják ezt, akkor érdemes azt is kérni tőlük, hogy fizessék a TB-t is utánatok, mert anélkül azt is nektek kell fizetni, ha meg nem teszitek, akkor ha majd egyszer orvoshoz kell menni, akkor lejelent a gépük, és az APEH majd behajtja visszamenőleg a több tízezres tartozást.


Anyáitok még a Kádár alatt szocializálódtak, mondjátok meg nekik, hogy azóta itt vadkapitalizmus van, elvették a gyárat az imperialisták :P

2011. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is majdnem egy évig voltam diplomás munkanélküli, de szerencsére sikerült egy állami támogatású állásra bekerülnöm. Támogatás? Hát én nem kaptam semmit, ha egy éve vagy munkanélküli akkor kapsz a munkaügytől, más juttatás nem igen van már.
2011. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat. Ez azt jelenti, hogy takarítsunk kakit az utcán, hogy kapjunk havi 20ezret?
2011. jan. 24. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:

A TB-t nem mindenhol fizetik ki. Pesten az ideiglenes tartózkodási helyemen a csaj elküldött, hogy itt nem kapsz semmit, csak 1 papírt hogy munkanélküli vagy, meg 3 hónap múlva gyere vissza a kiskönyvvel, írj be pár állást amire jelentkeztél.

Most anyám unszolására átjelentkeztem az állandó címemre munkanélküliként - azaz már 1 hónapja várok rá, hogy átküldjék a papírjaimat. Ő úgy tudja, itt fizetik majd a tb-m de nem biztos, a szocirodában csak annyit mondtak, ha pesti papírom van akkor heló.


Állítólag 1 évig kell bejelentett munkanélkülinek lenni, hogy kapj valamit. Az új rendszerben tényleg van/lesz ez a - kapsz bármilyen munkát, ha elvégzed csak akkor jár pénz. Azaz kakilapátolás is akár. Ha nem lapátolsz, nincs 20 sem.

2011. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. A bérpótló juttatást nem a munkaügyi központ adja, hanem az önkormányzat. A munkaügyitől csak akkor kapsz bármilyen ellátást, ha van 4 éven belül legalább 200 nap munkaviszonyod, egyébként regisztrálnak munkanélküliként, aztán annyi, még a TB-det se fizetik (azért így is van értelme, mert 1 év regisztráció után tartósan álláskeresőnek minősülsz, így minden további nélkül mehetsz közcélú munkára, meg igazolnak neked egy START PLUSZ kártyát is, amivel könnyebben tudsz elhelyezkedni, mert kevesebb járulékot kell fizetni utánad a munkaadónak).


De talán az önkormányzatnál az 1 év munkaügyis regisztráció nem feltétel. Ezt nem tudom, tőlük kell kérdezni.


Egyébként a "takarítsunk kakit az utcán, hogy kapjunk havi 20ezret?" jól fejezi ki a lényeget.

Azzal a különbséggel, hogy ha ténylegesen felvesznek kakit takarítani, akkor legalább a minimálbért ki kell fizetniük azért.

A 20ezer azokra a hónapokra jár, mikor nem tudnak semmi munkát ajánlani.

2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezt tudom, nem is a munkaügyitől akartam TB-támogatást szerezni, azonban a szocirodában igazolást kérnek a helyi munkaügyi hivataltól.

Mivel az állandó lakcímem alatt levő lakást a szüleim rám írták, ezért ha az ideiglenes címemről jelentkezem munkanélkülinek akkor ez vagyontárgynak minősül és semmit se fogok kapni, mert én azt ki tudnám adni - szerintük. Hiába lakik benne szülő-nagyszülő-testvér. Csak én meg a másik városban keresek munkát mert itt semmi sincs és sok munkáltatónál előny, ha ott is lakom.

2011. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Merre éltek?
2011. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!