Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Luxus folyami hajóra érdemes...

Luxus folyami hajóra érdemes menni dolgozni? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de azóta hátha vannak új tapasztalatok.
2009. febr. 4. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit dolgoznál rajta. Nekem két ismerősöm volt hajón, az egyik pincérnőként, ő meg nem állt egész nap, hetente egyszer fél napra ha lejutott a hajóról, és bár jól keresett, még meg is ünnepelték, hogy kibírta a 10 hónapos szerződést. A másik zongorista, neki esténként kellett néhány órát játszani, amúgy egész nap szabad volt, ha kikötöttek, mehetett várost nézni, és még több pénzt is kapott, mint a pincérek.
2009. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosan még nem tudom. Érettségim van, és közép német ismeretem.
2009. febr. 4. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én folyami hajón voltam szobalányként, kemény meló volt, de az óceánjáró még sokkal keményebb, oda már nem mennék max. gyerekfelügyelőnek.

Egy szezon alatt 3 évet öregszel

2010. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem mertem belevágni, de még mindíg gondolkozom. Jól kerestél? :) Tudom, kicsit indiszkrét kérdés, de,,h megérné-e.
2010. ápr. 5. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 éve voltam, akkor 880 euro volt a bruttó, a jatt havi szinten olyan 200, de volt amelyik hajón 4-500 is. A német vendégek adakozóbbak, a franciák nem adnak sokat, vagy a főnök nyúlja le. Most olyan 1000 euro lehet a fix, de annyira fárasztó volt, hogy én többet nem mennék vissza. Angliában ennél többet, emberibb körülmények között heti 2 szabadnappal megkerestem, míg itt 9-10 naponta volt szabinap, és normálisan körülnézni gyakorlatilag egy városban sem tudtunk. Kikötéskor napközben van 2-3 órád, de ha nagyon fáradt vagy abban inkább alszol
2010. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
rosszat írtam, a nettó volt annyi! A bruttó 1000 fölött volt
2010. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. ápr. 6. 09:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már régen, 2002ben dolgoztam folyami hajón.

Akkor úgy 200-250e volt a nettó bér forintra átszámolva. Kb. 1000 euro volt.

A jatt meg attól függött, milyen utakra, milyen nemzetiségű utasokkal mentek, mennyi időre, hol és a hajóskapitány mennyire nyúlja le a pénzt.

Volt, hogy 10 eurot kaptunk egy hétre, másik hajón kaptam heti 250 eurot.


Munka:

pincérnő voltam először, majd meggebedtünk, plusz nálunk egyedül voltam magyar, meg aki dolgozott is, nekem nem pálya 2 órát cseszkődni 18 asztallal, a franciák meg 5 percenként 10 perc cigiszünetet tartottak.

Kikértem magam szobalánynak. Sipp-supp végeztem, mehettem dolgomra, ha nem volt épp utasváltás, vagy raktárfeltöltés.


A bárosnak jobb volt a helyzete (unokatesóm).


Szerintem (mostani fejemmel) nem éri meg. Se folyami, se tengerjárón (ezen a húgom dolgozott).

Bocs a kifejezésért, de a beled lógni fog és ha sz@r hajóra kerülsz, nem keresel egy vasat sem. Ezt a pénzt egy ügyes ember itthon röhögve megkeresi.

De ezt én is csak így 8 év távlatából mondom.

2010. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom már nem tudom hol kellene munkát találjak. Azt hittem ez legalább jobb. Itt meg semmi nincs.
2010. máj. 20. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!