Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A dietetikus jól keres?

A dietetikus jól keres?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
bújócskázz vele, és megtudod!
2011. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne vicces amit mondtál, akkor most lepontoználak ; D
2011. jan. 31. 01:03
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Az nem nagyon érdekelne, ha lepontoznál, de annak örülök ha elismernek :D amúgy biztos jól keres, sok pénzt ki lehet húzni egy olyan emberből, aki például nagyon le akar fogyni. Meg azért ehhez biztos kell tanulni is.
2011. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, S.E. : D
2011. jan. 31. 01:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyre több helyen keresnek dietetikusokat...

Régebben inkább csak kórházakban voltak jelen..

De mostmár sokszor szállodák éttermei, egyéb vendéglátóipati egységek, menzák is foglalkoztatnak dietetikust..


Kórházban nem fogod halálra keresni magad, de magántulajdonú helyen egész korrekt kis fizetés ütheti a markod..

Magánpraxisról nem is szólva..

De az ugye nem 1-2 fillér:P

2011. jan. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*vendéglátóipari
2011. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
közszférában nem keresnek jól
2011. jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Kórházi, meg ilyen helyen lehet vele elhelyezkedni, rosszul keresnek.

Esetleg egy magán kórházban lehet jobb kereset, nem mondom, de hány magán-kórház van és abban hány dietetikus? No, hát akkor mindent tudsz...

2011. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
57%
hát én most hívtam fel egyet hogy állítson össze egy étrendet és mondta hogy a konzultáció + állapotfelmérés + egy heti étrend 20ezer. vagyis akkor egy hónap80? ennyiért én is leülök a net elé és keresek egy kalóriatáblázatot. és ez vidék, nem BP
2011. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andrea78 válasza:
100%

Hát nem. Ha egyáltalán kap munkát.

És igen, sok ember szeretne lefogyni meg minden, de azt már nem szeretik, ha emiatt többször kell a dietetikussal találkozni. Ha pedig még fizetni is kell érte …Inkább megveszik a drága „csodaszereket”, mert az nem dumál nekik másfél-két órát a diétáról, nem nyom a kezükbe egy csomó emlékeztető anyagot, nem kéri, hogy vezessenek diétás naplót és nem kell vele konzultálni valamilyen formában.

Magánvállalkozói formában nem életképes ez a dolog , (tisztelet azon kivételeknek, akik még tartják magukat), mert nem csak abból áll ám ez, hogy jönnek az ügyfelek és boldogan perkálját a pénzt. Fizetni kell egy csomó járulékot, adót stb.

Tudom, mert két könyvelőt is felemésztettem, de nem találtunk járható utat az önállósodásra, (kivéve, ha valakinek a vállalkozásába be tudsz menni, erre pedig nem mindenkinek van lehetősége vagy főállás mellett csinálod) és ismerek olyan kollégákat, akik próbálkoznak vele.

Márpedig a magánrendelők (ahol leszedik akár a bevétel 60-70 % -át is), fitnesztermek stb. kérik a számlaképességet. Egyszóval nem olyan könnyű ám magán dietetikusként megélni, állami szférába pedig nem igen kellünk. Elgondolkoztató, hogy a szakrendelőkben miért nincsen dietetikus (ha a diabetológián van, már az is kész csoda), ahol a legjobban hozzáférhetők lennének és ahol pl a belgyógyászati rendelések miatt bőven akadna munkájuk.

Az ÁNTSZ nél sem lenne rossz egy egy szakembert alkalmazni, mert a felügyelők végzik az élelmezéssel kapcsolatos munkákat pl. tápanyagszámítás, felmérések, ellenőrzések, stb. amihez nem is értenek.

A lapok, a média főleg bartelben dolgoztatnak, az olyan esetekről nem is szólva, amikor XY, a Z cégtől egy minimális szóhasználattal megírt levélben arra „kér”, fejtsd ki a véleményed egy egy témába, amit aztán felhasználnak, természetesen mindezt ingyen, még arra sem véve a fáradtságot, hogy legalább telefonon felvegyék veled a kapcsolatot.


Amíg mindenki ért a táplálkozáshoz, legalábbis azt gondolja, és még a egészségügyen belül sem érzik a jelenlétünk fontosságát, addig ezt csak hivatástudattal lehet csinálni, de van amikor még ez is kevés hozzá.


És most nagyon morcos voltam. :-)

2012. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!