Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy álláshirdetésre többször...

Krisztinav kérdése:

Egy álláshirdetésre többször elküldeni a jelentkezést. Szerintetek nem néznek hülyének? Lehet ezzel több esélyt adni magunknak hogy észrevegyenek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hülyének néznek, hanem figyelmetlennek és hanyagnak. Ha tetszik nekik az önéletrajzod, akkor pont ezzel veszed el magadtól az esélyt. Ha nem tetszik vagy nem olvasták el az elsőt, akkor a második adhat egy második esélyt, de szerintem nem éri meg a kockázatot.
2011. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hülyének néznek.
2011. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek így sikerült. 3x küldte el u.arra a munkára. 3.-ra behívták és felvették, mert nem volt más alkalmasabb jelentkező. Ma már ő az egyik főnök, uh ennyit az alkalmasságáról :)

Szóval jól és rosszul is elsülhet, de őszintén, mit veszítesz vele ha elküldöd? Max. egy vadidegen, akivel soha az életben nem fogsz találkozni, hülyének néz. Ennél nagyobb bajod sose legyen!

2011. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy esetleg nézd meg, hogy nem hirdetik-e ugyanazt az állást (másik) fejvadászcégen keresztül is és akkor oda is el tudod küldeni az önéletrajzodat.
2011. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam erre, de én már túlvagyok egy interjún, szerintem is hülyén nézne ki, ha most mégegyszer jelentkeznék ua-ra az állásra...behívnának még egy interjúra, mert nem emlékeznének rám, aztán ott eszébe jutna a nőnek, hogy már találkoztunk egyszer:-) Elég vicces lenne, szerintem nem örülne nekem...

De ha azt látod, hogy elküldted az önéletrajzodat egy állásra, nem hívtak be, aztán egy-két hét múlva újra felteszik az állást, akkor nyugodtan küldd el az önéletrajzod mégegyszer egy ütősebb motivációs levéllel.

2011. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen ám! De a ma fellépő többszörös túljelentkezésnek köszönhetően örülhetek, ha az öt közül az egyik emailemet észreveszi a HR-es.

E célból küldöm egymás után ötször a jelentkezésemet, hátha így kitűnik a több száz jelentkező között és fennakadok a rostán!

2011. febr. 2. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha rögtön egymás után küldöd, legfeljebb csak azt hiszi, hogy gond volt a rendszerrel, nem azt, hogy figyelmetlen vagy:-)
2011. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!