Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is megy ez? (Kérdésed...

Hogy is megy ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Szakács vagyok. Ki szeretnék menni Ausztriába dolgozni a nyáron. Hogy, s mint lehetne ezt megoldani?
2011. febr. 6. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy beszélsz-e németül, vagy hogy Ausztria melyik részére (vagy az mindegy?)? Csak nyárra, vagy állandóra?
2011. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nos, németet alap szinten beszélek, meg tudnám magam értetni. Sopronba lenne biztos szállásom, szóval valahol a határ közelében.
2011. febr. 6. 21:06
 3/4 A kérdező kommentje:
és egyelőre csak nyár.
2011. febr. 6. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem beszéled legalább társalgási szinten a németet, akkor szerintem csak úgy jöhet össze, ha van protekciód (ismerős tud neked helyet szerezni…) A nyár nem éppen a legszerencsésebb, akkor sokkal kevesebb embert keresnek… Most van a szezon tirolban és salzburgban, most szerintem egyszerűbb lenne. Vagy következő télen, decembertől kb. És a szezonmunkánál jár az ingyen szállás is, csak hát ahhoz ugye messzebb kell menni, meg az télen van… Viszont jobbak a fizetések, mint a határ mellett…

De ugye senki nem tudja, hogy mi lesz ezzel a munkavállalási engedély dologgal… Az biztosan nem kell majd, de nem tudni, mit fognak kitalálni…Majd májusban derülnek ki a konkrétumok…


Én ezt a honlapot ajánlom: www.ams.at. Szerintem ez a legjobb. Kinézed az állást és telefonálgatsz, vagy elküldöd az önéletrajzodat, ennyi… Itt mindig nagyon sok munka van fent… Vagy ha te nem tudsz annyira németül, hogy telefonálj, akkor kérj meg egy ismerőst…


Én most két hónapja vagyok kint, és úgy kaptam a munkát, hogy elküldtem az önéletrajzomat. Visszahívtak, mindent megbeszéltünk, látatlanban, telefonon keresztül megkaptam a munkát. Igaz, nekem ugye gond volt a munkavállalási, de egy hónap alatt meglett és már jöhettem is… Vendéglátásban dolgozom, felszolgáló vagyok…

2011. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!