Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem lehet másodállást...

Tényleg nem lehet másodállást vállalniuk a hivatásos tűzoltóknak?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, és nagy igazságtalanságnak tartom, mivel olyan kevés a fizetésük, muszáj kiegészíteni.
2011. febr. 15. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nem… A párom is tűzoltó volt, de annyira keveset keresett (úgy tudom 90 nettó körül kapott), hogy kénytelen volt otthagyni… Most jóval többet keres… Sajnálom szegényt, mert imádta csinálni, ez volt az álma… Mindig látom rajta, ha elmegy mellettünk egy tűzoltó autó, hogy elszomorodik… de sajnos a sárga csekkek ugyanúgy jönnek, akkor is, ha szereti a munkáját, és akkor is, ha nem… Mindenesetre nem itt kellene tartania az országnak…
2011. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Vállalhatnak, de jelenteniük kell a parancsnoknak és engedélyt kérni...

Valahol le van írva, hogy csak olyan másodállást vállalhatnak, ami nem összeegyeztethetetlen a tűzoltói hivatással.

Itt Budapesten a tűzoltók nagy része mentőzik vagy a BKV-nál dolgozik, de sokan az eredeti szakmájukban találnak másodállást.

A vidékiek is, de náluk bejön még a mezőgazdasági munka, az állattartás - és ezek nem is másodnak minősülnek.

De ismerek ingatlanforgalmazó, autószerelő, informatikában dolgozó, kereskedelmis tagokat is.

A lényeg az, hogy ne veszélyeztesse a másodállásban végzett munka a szolgálati napon a tűzoltó bevethetőségét, azaz visszavonhatják az engedélyét annak, aki rendszeresen fáradtan, kimerülten megy szolgálatba...

2011. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én olyan tűzoltókról tudok, akik biztonsági őrként dolgoznak. A tűzoltók legtöbbje amúgy-mint sok mindenki más is-nem bejelentett viszonyban húzza az igát.
2011. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!