Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki nyomdában...

Van itt olyan, aki nyomdában dolgozik?

Figyelt kérdés

Leírná nekem, hogy melyik nyomdában, milyen beosztásban, milyen végzettséggel, hány év szakmai gyakorlattal van ott? kb. mennyi fizetést kap? És főleg hogy szereti-e csinálni?

Írjatok le mindent, amit fontosnak tartotok erről.

Köszönöm!


2011. febr. 17. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én nyomdában dolgozom.

"milyen végzettséggel,"

-Könyvkötő a szakmám,és mint szakmunkás dolgozom ott.

"milyen beosztásban"

- minden beosztásban.Könyvkötő,betanított munkás,gépkezelő,éppen az amit kell csinálni

" hány év szakmai gyakorlattal"

-Fogalmam sincs.1989-ben végeztem.Hol dolgoztam a szakmámban hol évekig nem..De jó pár év biztos van..

"melyik nyomdában"

-Otthon egy kisebb nyomdában dolgoztam egy Kft-nél..Nem szeretném reklámozni,mert még ma is működik.

Jelenleg Angliában az "Accord" nyomdában dolgozom.

"kb. mennyi fizetést kap?"

-Ha jól emlékszem otthon 510 forintos órabérben dolgoztam.Ami azt jelentette,hogy túlóra nélkül olyan 70-72 ezret kaptam kézhez..Ez nagyon kevés volt..(ez volt 3 éve)

Itt kint 1150 Font/hó a fizetésem túlóra nélkül..Elfogadható,mert mindig van túlórám,így van amikor többet is kapok..

"szereti-e csinálni?"

Nem! Soha nem szerettem,mert dolgozni kellett mint az állat,és nem fizettek meg rendesen.Soha nem volt jó amit csinált az ember.Általában a gépek is állandóan szarok voltak,de ilyenkor a munkás volt a hibás,mert nem ment jól a meló..Sokszor úgy adták ki a melót,hogy "SÜRGŐS!Csinálj meg 10 ezer példányt úgy hogy tegnapra kész legyen..Vagyis van 2 órád egy olyan munkára amihez jobb esetben 8 óra is kevés..A hajsza mellett a kollégák egymás taposása sem volt a világom..

Itt kint viszont elvagyok..Itt már kezdem megszeretni,hiszen megfizetnek,és nem piszkálnak..Az otthoni hajtás miatt itt kint szinte én vagyok a leggyorsabb,és legjobb minőség dolgozó..Itt lehet egy kicsit lazábbra is venni,bár itt is van amikor úgy adják ki a melót,hogy SÜRGŐS! már kész kéne lennie..De nem érdekel..már megtanultam,hogy nem szabad ilyeneken felhúzni,idegesíteni magam..

39/N

2011. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és részletes választ!

Én nyomdamérnöknek tanulok, nemsokára végzem, ezért tettem fel ezt a kérdést.

2011. febr. 17. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy a nyomdamérnök mit takar..Nem tudom,hogy nyomdamérnökként milyen munkát csinálnál egy nyomdában.Ugye vannak a gépkezelők akiknek megvan a maguk területe.Vannak a könyvkötők akiknek szintén,vannak mások is akiknek szintén közük van a gyártáshoz..De fogalmam sincs hogy egy nyomdamérnök hova is kerülne egy nyomdaipari gyártásba..

Viszont azt tudom,hogy egy nyomdában nem sokat ér a diploma..Még az érettségi sem számít..Tudom,mert én az érettségit estin tettem el,és lelkesen jeleztem a főnöknek,hogy van érettségim,szakmám és talán több pénz járna mint egy betanított melósnak..A válasz az volt,hogy túlképzett emberekre nincs szüksége..Inkább alkalmaz egy betanított munkást aki ugyanúgy elvégzi a feladatott kevesebb pénzből..

Ne csodálkozz ha ebben a szakmában elutasítanak avval,hogy túlképzett vagy..

2011. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, hogy mivel van diplomám, vezető leszek (majd egyszer, szóval van feljebblépési lehetőség, természetesen tudom, hogy nem kezdőként fogok én ott irányítgatni)

pár ismerősöm, aki most végzett a suliban, már több helyről kapott is állásajánlatot, de pontosan nem tudom milyet, de biztos nem a vágógép mellé.

2011. febr. 17. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok..

Drága,nagyon rosszul hiszed,hogy a diplomád miatt rögtön vezető beosztást fogsz kapni..Elmondom neked,hogy otthon volt kettő csoportvezetőm,egy nyomdavezetőm,és egy műszakvezető aki felelt az egész nyomda munkájáért..Na meg persze a nagy főnök akié a nyomda volt.És most kérdezd meg,hogy hányan voltak diplomások..A két csoportvezető csak érettségivel,és szakmával,és persze komoly szakmai gyakorlattal rendelkeznek.A nyomdavezető kisfőnök szintén szakmabeli volt..A műszakvezető aki a nagy főnök barátja volt teljesen más munkakörben dolgozott.Ő valami menedzserféle volt,de volt gyakorlata így ő dolgozott ebben a beosztásban..Sok nyomdában dolgoztam,és a kis főnökök közül is inkább a szakmához értő volt,és nem friss diplomás aki semmit nem tud..Szóval nem hiszem hogy olyan sok nyomda lenne,ahová friss diplomásként rögtön alkalmaznak..De sok sikert neked..

2011. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam: tudom, hogy kezdőként nem vezető beosztásba fognak alkalmazni!!


És azt is írtam, hgy több ismerősöm, frissdiplomásként (gyakorlatilag az államvizsgával egyidőben) kapott állásheletőséget is, több helyről.

szóval az egy dolog, ahol te dolgoztál, ott nem volt diplomás, máshol attól még lehet.


Én is beszéltem már egy nagy vidéki nyomdával, ahol örültek neki, hogy náluk szeretném írni a szakdolgozatot, és hogy hozzájuk mennék szakmai gyakorlatra. Azt is mondták, hogy még az is lehet, hogy lesz náluk egy jó állásom.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy kérlek, ha más is feltesz ilyen kérdést, mint amit én, ne vedd el a kedvét.

2011. febr. 18. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2007 óta vagyok egy vidéki, kis létszámú, de magas termelékenységű nyomdában. Pályakezdőként egy európai szinten vezető nyomdánál voltam 2 évig (ott szereztem termelésben tapasztalatot).

--

Saját megfogalmazásomban igazgatóhelyettes vagyok, egyébként asszisztens van a szerződésemben (amikor felvettek még azt voltam, csak kinőttem és nem módosítottuk a titulusomat).

--

Diplomás vagyok, nem nyomdai területen.

--

Amikor a mostani helyemre hívtak, 5 év szakmai tapasztalatom volt, ebből 3 év középvezetői beosztásban.

--

Fizetésem fix+mozgó. Az alapom 120e nettó.

--

A feladatom ez volt (volt, mert most gyeden vagyok):

- meglévő és leendő ügyfeleknek árajánlatok,

- minden, a munkákhoz kapcsolódó adminisztráció és levelezés készítése,

- alapanyag beszerzése, raktározás, leltár

- a termelés vezetése, ellenőrzése, nyomatminták ellenőrzése, egyeztetések (digitális nyomtatás, szita, ofszet, tampon, hőprés, kötészet...)

- logisztika (a kész áruk kiszállításához),

- a problémásabb ügyfeleknek sokszor teljesen grátisz ötletbörze egy elvetemült elképzelésük megvalósításához (mindig meg volt oldva),

- a főnök jobbkezének lenni és személyi titkárnőjének,

- ja és a honlap szövegezése, a kimutatások és nyilvántartások készítése, új dolgozó beléptetése, távozó leszerelése, különféle szabályzatok készítésében való részvétel, stb...

Egy személyben voltam: ügyfélkapcsolatos, titkárnő, recepciós, nyomdász, dekoros, grafikus, ügyvezető helyettes.

--

Amikor kezdtem, a főnök mellett voltam, amolyan betanuláson, közben ha kellett bannert hegesztettem, autódekort fóliáztunk, plakátot nyomtattam, kasíroztam, lamináltam, amit kellett, nő létemre, sokszor hajnalig.

Óriási előnye volt, hogy így megtanultam a munkafolyamatokat, és amikor már egyedül kellett az egyes munkákat levezényelni, akkor már simán ment.

A jó vezető szerintem részben attól jó, hogy tudja, mit jelent pl. a stancolás, ha kell odaáll a gép mellé és TANUL az ott dolgozó szakembertől. Ha kell, akár csinálja is. Nekem azért volt jó, mert tudtam, hogy mit és mennyi idő alatt lehet megcsinálni (tapasztalatból, nem a gépet gyártó cég leírásából) és eszerint is követeltem a dolgozóktól.

További előnye, hogy végigcsináltam egy cégfejlesztést, cégépítést kicsiből naggyá válás folyamatát, amiből később komoly hasznot fogok látni akár más munkaterületeken is.


Ami a munka neheze volt, hogy sok ügyféllel kellett megtalálni a hangot (de megtaláltam), a problémákon nem fennakadni kellett, hanem megoldani (többnyire tegnapra), ha az ügyfél hajnalban jött, akkor hajnalban még bent kukorékoltam a kollégákkal.

És nagyon sokszor esett be "last minute" meló, amire alapból kellett volna két nap, és persze másnapra kérte a kedves ügyfél. Mind megkapta időben. Ha nem, akkor meg le volt velük tárgyalva, hogy mikorra, át ez sem volt könnyű, érvelni okosabb, hogy az ügyfél érezze, érte vagyunk, ne érezze végül vesztesnek magát és persze a következő munkát is nekünk hozza majd.

Ezer felé figyelni, millió dolgot észben tartani, pillanat alatt reagálni, ha egy ügyfél kérdez valamit (mit mondhatsz el és mit nem)...


Jaj, nagyon élveztem! Alig várom, hogy visszamenjek!

2011. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2011. febr. 18. 14:57
 9/9 anonim válasza:
Kemény a nyomdai meló.ott dolgozom
2022. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!