Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki állás? Ötletek?

Gyakornoki állás? Ötletek?

Figyelt kérdés

Gyakornok szeretnék lenni. Jelenleg kommunikációt és médiatudományt tanulok (levelező). A kérdésem az lenne, hogy ezt külön meghirdetik? Vagy nekem kell kopognom? Kerestem a gugliban, de csak összevisszaságot találok gyakolrat, gyakornok címszó alatt. Kicsit tanácstalan vagyok. Hogyan kezdjek neki gyakornoki állást keresni? Már egy ideje munkakeresőben vagyok, de rá kellett ébrednem, hogy pályakezdőként nincsen rám szükség. Ezért gondoltam, hogy akkor így probálkozom, hátha vhova "be tudom magam dolgozni".

Bármilyen ötletnek hasznát veszem!

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 10. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A profession.hu-t böngészve szoktam olyan hirdetésekkel találkozni, ahova kifejezett gyakornokot keresnek, és a helyet el tudod fogadtatni szakmai gyakorlatnak. Hogy milyen területeket szoktam látni, azt nem tudnám megmondani, de szerintem érdemes ott körülnézni.
2011. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kom.-os vagyok, nekünk azt tanácsolta egy nagyon kedves tanárunk, hogy kopogjunk be szerkesztőségekbe, rádióhoz, stb, hogy gyakornoki helyet keresünk. Nem tudom, milyen témakör érdekel, én pl most vagyok túl egy internetes portál hírszerkesztői posztjának megpályázásán.... Érdemes körülnézni az expresszen -bár az utóbbi időben nem sok használhatót találtam, de ahogy az előttem író is mondta, a profession.hu-n is ki lehet fogni egy-egy jó helyet. (+ lássuk be, az sem hátrány, sőt.... ha rendelkezel itt-ott kapcsolatokkal)

+ még egy tipp: [link]

Remélem segíthettem! :)

2011. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Külön köszi utolsó:)

2011. márc. 10. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem létező szakmához nehezen találsz gyakornoki pozíciót, állsát még nehezebben.
2011. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha így állnék neki, amint te írtad, akkor elég sanszos, hogy esélyem sem lenne. De én általában szeretek optimista lenni. És szerintem ahhoz, hogy a mai világba ne "pusztuljon bele" az ember, szükség is van egyfajta pozitív látásra. Különben ha ez nincsen, akkor az egész élet keserű.

Már csak azt nem értem, hogy minek kommenteltél, ha nem sok értelmeset tudtál hozzászólni a témához.

2011. márc. 11. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!